fbpx
Naujienos

Galimybė laimėti kelionę į Europos kino apdovanojimus

EFA apdovanojimai
EFA apdovanojimai

Kiekvienais metais Europos kino akademija po vienu stogu sukviečia garsiausias Europos ir pasaulio kino žvaigždes į iškilmingą Europos kino apdovanojimų ceremoniją. Šiemet „Kūrybiška Europa“ paprogramės „MEDIA“ biuras Lietuvoje, švęsdamas 25-ąjį „MEDIA” veiklos jubiliejų, dovanoja unikalią galimybę kino mylėtojams sudalyvauti renginyje.

Norintys jame dalyvauti, turi priimti #europeanfilmchallenge iššūkį – legaliomis platformomis pamatyti kuo daugiau ilgametražių Europos kūrėjų filmų. Dalyviai turi užsiregistruoti projekto svetainėje www.europeanfilmchallenge.eu ir pažiūrėję filmą į ją įkelti nuotrauką su bilietu, ekranu ar kitu įrodymu, jog tai padarė. Pasidalinus šia žinia bent viename iš siūlomų socialinių tinklų, jau bus pretenduojama į prizą – kelialapį į 29-uosius Europos kino apdovanojimus, vyksiančius gruodžio 10 dieną, Europos kultūros sostinėje Vroclave, Lenkijoje. Konkurso nugalėtoju lapkričio 4 dieną bus paskelbtas žiūrovas, iki spalio 31 dienos, peržiūrėjęs daugiausiai filmų. Visos kelionės bei apgyvendinimo išlaidos bus padengtos organizatorių.

„Kūrybiškos Europos“ MEDIA paprogramės paremta European Film Challenge iniciatyva, su kuria bendradarbiaudamas „Kūrybiška Europa“ paprogramės „MEDIA“ biuras Lietuvoje ir įsteigė šį specialų prizą, organizuojama VšĮ „Kino Pasaka“. Projektas gimė ieškant būdo kuo platesnę auditoriją sudominti europietišku kinu, paskatinti jį pamėgti ir diskutuoti, taip pat, pažinti debiutuojančių režisierių kūrybą bei atkreipti dėmesį į autorinių teisių apsaugą – skatinti filmus žiūrėti legaliai.

Europos kino apdovanojimus nuo 1998 metų rengia Europos kino akademija, kuriai priklauso ir 16 kino profesionalų iš Lietuvos. Lietuvių kūrėjų darbai šiuose apdovanojimuose buvo nominuoti tris kartus: 1992 m. – Šarūno Barto „Trys dienos“, 1993 m. – Audriaus Stonio „Neregių žemė“ (pastarasis apdovanojimą ir laimėjo),  2005 m. – Arūno Matelio „Prieš parskrendant į Žemę“. Šiais metais režisierių Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi dokumentinis filmas „Čia aš tik svečias“ (Lietuva, Čilė, Danija) laimėjo nominaciją trumpo metro filmų kategorijoje.

Daugiau informacijos apie konkursą: http://kurybiskaeuropa.eu/media/naujienos/kelione-i-europos-kino-apdovanojimus-su-media

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/1779263412332624/

Komentarai