fbpx
Naujienos, Tarptautinis Kauno kino festivalis

Geras, ar blogas Kameron Post auklėjimas – seksualinės tapatybės klausimus kels Kauno kino festivalio filmas

Kadras iš filmo „Blogas Kameron Post auklėjimas“

2012-aisiais šlovę pelnęs Emilės M. Danforth romanas ,,Blogas Kameron Post auklėjimas“ (The Miseducation of Cameron Post) persikelia į ekranus. Rugsėjo 20–30 d. Kaune vyksiančio Tarptautinio Kauno kino festivalio (TKKF) žiūrovai išvys festivalių favoritą, filmą, apibūdinamą kaip „aštrus, nuoširdus ir iššaukiantis“, pasakojantį homoseksualios paauglės, patekusios į perauklėjimo stovyklą, istoriją.  

„Blogas Kameron Post auklėjimas“ (rež. Desiree Akhavan, 2018) veiksmas vyksta 9-ame dešimtmetyje Montanoje ir pasakoja apie paauglę Kameron (akt. Chloë Grace), kurią religinga teta išsiunčia į konversinės terapijos centrą „Dievo pažadas“. Čia jaunuoliams taikomos įvairiausios terapijos, siekiant „pagydyti“ nuo homoseksualumo. Bandoma perauklėti mergina beveik patiki, kad gali pasikeisti, tačiau supranta, kad kaina, kurią gali tekti sumokėti stengiantis įtikti kitiems, yra per didelė.

Sandanso kino festivalyje didįjį žiuri prizą laimėjęs filmas įkvėptas tikrų jaunų žmonių istorijų ir jų išgyvenimų ,,perauklėjimo“ stovyklose. XX a. antrojoje pusėje JAV atsiradę konversinės terapijos centrai buvo itin populiarūs tarp Zigmundo Froido pasekėjų visame pasaulyje. Europos Parlementas tik šių metų kovo mėnesį išleido aktą, smerkiantį konversinę terapiją ir raginantį ES nares uždrausti bet kokią tokių terapijų praktiką.

LGBT teisių aktyvisto Tomo Vytauto Raskevičiaus manymu, filmas itin aktualus ir šiandieniniame  Lietuvos kontekste, pagirtina, kad Tarptautinis Kauno kino festivalis nagrinėja šias temas kviesdamas atviresnei diskusijai. „Puiku, kad ,,Blogas Kameron Post auklėjimas“ liečia ,,gydomųjų“ terapijų temą ir tai, kokią įtaką šios praktikos gali turėti LGBT paaugliams. Mano žiniomis, Lietuvoje tokios terapijos taip pat yra vykdomos, tačiau remiantis patvirtintomis įvairių pasaulio sveikatos organizacijų rekomendacijomis,  jos niekada neduoda pageidaujamo rezultato ir gali turėti liūdnų pasekmių tolimesniame jaunuolio gyvenime“, – situaciją nusakė T. V. Raskevičius.

,,Blogas Kameron Post auklėjimas“ kitų LGBT temas nagrinėjančių filmų kontekste išskirtinis, nes atskleidžia homoseksualios merginos patirtis. Šiandieninėje kino industrijoje dauguma tokios tematikos filmų vis dar daugiau dėmesio skiria vaikinų istorijoms: nevyriausybinės organizacijos ,,GLAAD“ duomenimis, iš visų 2017 m. išleistų seksualinių mažumų temas liečiančių filmų tik 36 proc. vaizdavo homoseksualias moteris.

„Blogas Kameron Post auklėjimas“ seansai vyks rugsėjo 21, 23 ir 27 dienomis, Kaune, kino centre „Cinamon“ (PLC MEGA)

Daugiau informacijos apie festivalio filmus: www.kinofestivalis.lt  

Komentarai