fbpx
Naujienos, Vilnius Films Shorts

Geriausi Vilniaus tarptautinio trumpametražių filmų festivalio filmai atkeliauja į Panevėžį

Kadras iš filmo „Aistrų apimtos mamos“
VTTFF archyvas

Vienuoliktus metus sėkmingai gyvuojantis Vilniaus tarptautinis trumpametražių filmų festivalis sausio 27–29 dienomis, kino centre „Garsas“ panevėžiečiams pasiūlys geriausius Europos ir Lietuvos režisierių  filmus. Tris dienas truksiančio renginio metu bus parodytos penkios programos, sudarytos iš 6-7 įvairaus žanro filmų. Rytoj, 19 valandą po darbų atsipalaiduoti pakvies itin pikantiškų filmų programa, pažymėta N-18 ženklu. Filmai, kurių pavadinimus dažnas ištartų tik pašnabždomis, apnuogins slapčiausius troškimus ir kūnus. Šmaikščiai perteiktos intymios temos žiūrovą ne kartą prajuokins ir privers nurausti.

Šeštadienį, 16 ir 18 valandomis bus pristatomos nacionalinės programos, tinkančios įvairesnio amžiaus žiūrovams, čia išvysite kino kritikų įvertintus lietuvių autorių kūrinius. 20 minučių trukmės dokumentinis filmas „Šarūnas Bartas: Kur aš esu šiandien“ supažindins žiūrovą su režisieriaus kūrybos ir gyvenimo prasmės apmąstymais. Filmas specialiai sukurtas Prancūzijos modernaus meno centro prašymu. Programoje taip pat išvysite Europos kino festivalyje nominuotą Giedrės Žickytės dokumentinį filmą „Čia aš tik svečias“, kalbantį apie senolės, gyvenančios globos namuose kasdienę kovą su savo atmintimi. Be šių dokumentinių filmų bus galima išvysti ir kitų – animacinių, dramos ar komedijos žanro filmų.

Kadras iš filmo „Šarūnas Bartas: kur aš esu šiandien“
VTTFF archyvas

Paskutinę festivalio dieną – sekmadienį bus parodytos dvi užsienio autorių filmų programos, besigilinančios į šių dienų aktualiausias socialines temas: „Super mamytės“, pavojai internete, konfliktai artimuosiuose rytuose ir kiti, smalsumą keliančios aktualijos. Paskutinis, bet neprasčiausias filmas „Penkių minučių muziejus“ supažindins žiūrovą su Švecarijos ir Anglijos muziejais ir jų eksponatais. Siekiantys kokybės ir kiekybės bus maloniai nustebę, galėdami pamatyti ir sužinoti tiek daug per trumpą laiką.

Sostinėje parodytas Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis jau išrinko geriausius atskirų programų filmus, kurie bus rodomi ir Panevėžyje, tai –  nacionalinėje programoje trumfavęs Lauryno Bareišos „Kupranugaris“ ir geriausiu animaciniu filmu pripažintos „Aistrų apimtos mamos“. Ateikite į kino centrą „Garsas“ ir praleiskite laiką su geriausiais trumpametražiais filmais.

Komentarai