fbpx
Naujienos

Geriausi visų laikų filmai pagal IMDb TOP 10

Kas domisi filmais ir serialais, neabejotinai žino filmų duombazę IMDb. Joje žiūrovai gali balsuoti už pamatytus filmus. Kokie filmai karaliauja filmų tope pagal geriausią balą?

10. „Kovos klubas“ Fight Club (1999)

8.8 balo (2.1 milijono balsų)

Pirmoji kovos klubo taisyklė: „Niekam neprasitark apie kovos klubą.“ Antroji kovos klubo taisyklė – „NIEKAM neprasitark apie kovos klubą.“

Stebėtinai originalus debiutinis Chucko Palahniuko romanas pavertė autorių kultine figūra. Ch. Palahniuko rašymo stilius išsiskiria kandumu, ironija ir humoru. Retam šiuolaikiniam rašytojui pavyksta taip užburiančiai derinti prieštaringiausius dalykus. Paradoksalu, bet tiek 1996 m. pasirodęs romanas, tiek D. Fincherio ekranizacija savo dabar jau neginčitinai kultinių kūrinių statuso, sulaukė ne iš karto. 63 mln. dolerių kainavęs „Kovos klubas“, kino teatruose uždirbo vos 37 mln., tačiau praėjus 10 metų „The New York Times“ publikuotame straipsnyje kino kuratorius Dennisas Limas pavadino „Kovos klubą“ kultiniu. Jo žodžius patvirtina ir „IMDb“ nuolat atnaujinamas geriausių 250 filmų sąrašas, į kurio dešimtuką patenka ir „Kovos klubas“.

Nemigos kankinamo Pasakotojo (vaid. Edwardas Nortonas) gyvenimas ima radikaliai transformuotis po to, kai jis sutinka sėkmingą muilo pardavėją Tylerį (vaid. Bradas Pittas). Jiedu apsigyvena apleistame name ir įkuria slaptą draugiją – „Kovos klubą“, į kurį gali patekti tik tie, kurie paklūsta griežtoms jų taisyklėms. Neįmanoma nepastebėti „Kovos klube“ vaizduojamų doppelgänger motyvų, todėl juosta neretai netgi yra vadinama savita R. L. Stevensono „Nepaprastos daktaro Džekilo ir misterio Haido istorijos“ interpretacija.

Filmą galima pažiūrėti per Go3 ir per Prime Video

9. Forrest Gump (1994)

8.8 balo (2.1 milijono balsų)

Turbūt daugelis žino šį filmą. Bet ar matę nuo pradžios iki pabaigos? Už šį filmą lietuvių kilmės režisierius Robert Zemeckis laimėjo „Oskarą“. Taip, tai pats režisierius sukūręs daugybę kitų gerų filmų, tarp jų ir „Atgal į ateitį“, o Tomas Hanksas laimėjo „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį.

  • Forestai, ar kartais pasvajoji kuo norėtum tapti?
  • O aš nebūsiu savimi?

Filmą galima pažiūrėti per Go3 

8. The Good, the Bad and the Ugly (1966)

8.8 balo (758 tūkstančiai balsų)

1966 m. klasikinis vesterno filmas, režisuotas legendinio režisieriaus Sergio Leone.

Filmas vyksta prerijose bei dykumuose, vaizduoja tris banditus, bekonkuruojančius rasti lobį. Režisierius Quentin Tarantino laiko jį „visų laikų geriausiai surežisuotu filmu“.

Filmą galima pažiūrėti per Google Play

7. Pulp Fiction (1994)

8.9 balo (2 milijonai balsų)

Kas domisi kinu, puikiai atsimena dar XX a. pabaigoje ekranuose pasirodžiusį ir iškart kultiniu tapusį režisieriaus Quentino Tarantino filmą „Bulvarinis skaitalas“. Kiekviena karta šį filmą atranda iš naujo, o pirmieji jo žiūrovai, mielai jį pažiūri ne po sykį. Tarantino sukūrė filmą, kuris buvo savotiškas iššūkis visam kino pasauliui. Ne visi iškart suprato, kiek rimtai žiūrėti į šį kraujo upeliais pasruvusį filmą, kur „blogiukai“ kelia simpatiją, kai ne iki galo aišku, ar čia talentinga parodija, ar nevykęs trileris.

Filmą galima pažiūrėti per Apple TV.

6. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) ir The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

Trečioji trilogijos dalis vertinama geriausiai su 9 balais (1.8 milijono balsų), o pirmoji dalis 8.8 balo (1.9 milijono balsų)

Kaip J.R.R. Tolkien knygos, taip ir filmai tapę kultiniais, nuolat cituojami pokalbiuose. Pasinerkite į didingą Frodo Beginso kelionę!

Filmą galima pažiūrėti per Youtube Movies.

5. Schindler’s List (1993)

9 balai (1.3 milijono balsų)

Suvokus būtinybę prisiminti Holokausto tragediją, išgyvenusiųjų atsiminimai tapo svarbiausiais praeities įvykių liudijimais. Viena po kitos pasirodė prisiminimų knygos, romanai, dokumentiniai ir vaidybiniai filmai, kurių autoriai siekė perteikti nutylėtos istorijos aspektus.

Vokietis Oskaras Šindleris Antrojo pasaulinio karo metais sugebėjo išgelbėti daugiau negu tūkstantį žydų. Remiantis šia neįtikėtina istorija australų autorius Thomas Keneally parašė romaną, už kurį buvo apdovanotas Bukerio premija, o Stevenas Spielbergas sukūrė neabejotinai žinomiausią filmą apie Holokaustą.

Australų rašytojui T. Keneally prireikė beveik 15 metų surinkti visą reikiamą medžiagą ir suteikti Šindlerio istorijai romano formą. Kai knyga pateko į S. Spielbergo rankas, režisierius iš karto nusprendė įsigyti teisę ją ekranizuoti, bet pats tam nesiryžo, nes nesijautė pasirengęs imtis tokio sudėtingo projekto. S. Spielbergas netgi bandė perleisti filmo režisūrą savo kolegoms. Pasiūlymus gavo Sydney Pollackas, Martinas Scorsese ir Romanas Polanskis, tačiau nei vienas iš jų dėl skirtingų priežasčių nesutiko. Praėjus dešimtmečiui, nesitraukianti neigimo politika, siekusi užgniaužti kolektyvinę traumuojančių įvykių atmintį, pastūmėjo S. Spielbergą pakeisti savo sprendimą ir vis dėlto imtis režisūros pačiam.

Neseniai išleistoje vaizdo kultūros teoretikės Odetos Žukauskienės ir Žilvinės Gaižutytės-Filipavičienės monografijoje „Atminties ir žvilgsnio trajektorijos: vaizdo kultūros refleksija“ skyrius apie sugrįžusią žydų tautos atmintį prasideda Grigorijaus Kanovičiaus citata iš jo autobiografinio romano „Miestelio romansas“: „Juk atmintis – tai mūsų bendras stogas, po kuriuo įsikūrę gyvieji ir mirusieji, teisuoliai ir nuodėmingieji, žudikai ir aukos. Kad ir kaip norėtumėm, nieko iš ten neiškeldinsi, nes amžininkų nepasirinksi“. „Kaip savita anamnezės forma kinas ne tik aktualizuoja praeitį, bet ir skverbiasi į įvykių prasmę ir kristalinėje vaizdo struktūroje atskleidžia tuos žmogaus patirties intensyvumus, kurie tampa savotišku žmonijos atpirkimo būdu“, – pabrėžiama monografijoje. Verta paminėti, kad S. Spielbergą įkvėpė eksperimentinė Europos dokumentika, paskatinusi Holokausto tyrimus pasauliniu mastu.

Filmą galima pažiūrėti per Go3.

4. 12 Angry Men (1957)

9 balai (785 tūkstančiai balsų)

Pasibaigus teismui, dvylika prisiekusiųjų susirenka specialiame kambaryje, kad priimtų nuosprendį byloje, kur jaunuolis kaltinamas nužudęs tėvą. Įkalčiai ir liudininkų parodymai atrodo svarūs ir pirminiu balsavimu 11 prisiekusiųjų nusprendžia, kad jaunuolis kaltas, tuo abejoja tik prisiekusysis Nr. 8. Kadangi nuosprendžiui priimti reikia vienbalsio sprendimo, tarp prisiekusiųjų prasideda ginčai. Mėgindami atkurti liudininkų parodymus, jie atranda vis daugiau smulkmenų ir pradeda abejoti savo pačių pasirinkimu.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas filmas, tačiau stebint diskusijas negali neįsitraukti į filmo siužetą.

Filmą galima pažiūrėti per Youtube Movies.

3. The Dark Knight (2008)

9 balai (2.6 milijono balsų)

„Tamsos riteris“ yra paskutinis iki galo užbaigtas aktoriaus Heatho Ledgerio darbas, kuriam jis buvo beprotiškai atsidavęs, visą mėnesį gyveno vienas viešbučio kambaryje ir rašė dienoraštį apie didžiausią išbandymą. Filmavimo metu neatitrūkdavo nuo vaidmens net laisvadieniais, kankinosi dėl nemigos, kategoriškai atsisakydavo kalbėti savo balsu ir nuolat šiurpindavo kūrybinės grupės narius.

Betmenas yra neabejotinai populiariausias komiksų superherojus ir neatsiejamas popkultūros veikėjas. Sovietiniais laikais Vilniaus kino teatruose nebuvo įmanoma gauti bilietų į „Betmeno“ seansus.

Filmą galima pažiūrėti per Go3 ir Netflix.

2. The Godfather (1972) ir The Godfather Part II (1974)

Pirmoji dalis vertinama 9.2 balo (1.8 milijono balsų), antroji dalis kiek nusileidžia su 9 balais (1.3 milijono balsų)

Šiais metais legendinis ir tris „Oskarus“ pelnęs Franciso Fordo Coppolos šedevras „Krikštatėvis“ (angl. „The Godfather“) švenčia solidų penkiasdešimties metų jubiliejų, kurį vienodai gerai vertina ir kino kritikai, ir žiūrovai. „Krikštatėvis“ išgarsino aktorių Al Pacino, režisierių Francis Ford Coppola bei tapo nauju karjeros gūsiu kino žvaigždei Marlonui Brando.

Filmą galima pažiūrėti per Go3 ir Youtube Movies.

1. The Shawshank Redemption (1994)

Filmas vertinamas net 9.3 balo (2,7 milijono balsų)

„Pabėgimas iš Šoušenko“ žinomas visiems, kas seka geriausių filmų Top 250 pagal „IMDb“. Jis sukurtas 1994 metais ir iki šiol nebuvo užleidęs šios pozicijos. Tai filmas apie draugystę ir nelengvus gyvenimo išbandymus, taip pat apie žmogiškumą tamsiausiose akimirkose.

Pasakojama Endžio istorija, kuris apkaltinamas žmonos nužudymu ir nuteisiamas kalėti iki gyvos galvos. Kalėjime Endis susipažįsta su kitu kaliniu – Elisu. Filme pasakojama apie ilgus kalėjimo metus ir kaip tokiose sąlygose išlaikyti savo žmogiškumą. Pagrindinius vaidmenis atliko Morganas Freemanas ir Timas Robbinsas.

Frankas Darabontas – filmo režisierius, dabartiniams žiūrovams geriau žinomas kaip „Vaikštantys numirėliai“ („The Walking Dead“) ekranizacijos autorius. „Pabėgimas iš Šoušenko“ yra pirmasis, bet ne paskutinis F. Darabonto bendradarbiavimas su S. Kingu. Po penkerių metų jis ėmėsi ekranizuoti kitą S. Kingo knygą „Žalioji Mylia“ („The Green Mile“).

Filmą galima pažiūrėti per Youtube Movies.

Komentarai