fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Geriausiai vartotojų įvertinti 2014 metų IMDb filmai

Įtakinga tarptautinė filmų bazė IMDb kiekvienais metais paskelbia savo geriausiai įvertintų filmų sąrašus. Šios svetainės registruotų narių šiuo metu yra apie 60 milijonų, neskaičiuojant tų, kurie naudojasi svetaine neprisiregistravę. Tad masinį milijonų pasaulio kinomanų skonį šie filmų sąrašai tikrai atspindi.

Praėjusių metų geriausiai įvertintų filmų sąrašas didelių netikėtumų nepateikė ir savo viršūnėje išlaikė tris filmus, kurie buvo labiausiai aptarinėjami visus metus – „Boyhood“, „Interstellar“ ir „Gone girl“. Tai išties stiprūs filmai, pavertę 2014-ųjų antrą metų pusę kinematografiška švente (prisimenant ne kokią vasarą).

Jūsų dėmesiui – filmų, kurie 2014-aisiais buvo geriausiai įvertinti IMDb registruotų narių, sąrašas. Šalia filmo pavadinimo matysite ir jo įvertinimą dešimties balų sistemoje.

10.The Fault in Our Stars – 8/10

Režisieriaus Joose Bone drama „The Fault In Our Stars“ (liet. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“) dar nė nepasirodžiusi didžiuosiuose kino ekranuose mušė rekordus. Vos per kelis mėnesius oficialus filmo anonsas sulaukė daugiausiai „Youtube“ žiūrovų simpatijų. „The Fault In Our Stars“ atskleidžiama jaudinanti sunkiai sergančios merginos kovos su liga ir netikėtai užklupusia meile istorija. Filmas sukurtas pagal populiarų amerikiečių rašytojo Johno Greeno to paties pavadinimo romaną. Šis visame pasaulyje sulaukė stulbinančios sėkmės ir puikaus kritikų įvertinimo.

9. Edge of Tomorrow – 8/10

Režisieriaus Dougo Limano fantastinis veiksmo filmas „Edge of Tomorrow“ (liet. „Ties riba į rytojų“) sukurtas adaptavus japonų rašytojo Hiroshi Sakurazaka romaną „All You Need Is Kill“. „Edge of Tomorrow“ – tai istorija apie netolimą Žemės ateitį, kurią niokoja žiauri ateivių rasė. Žmonės bando priešintis, tačiau atrodo, kad visos pastangos perniek. Artėjant neišvengiamai baigčiai, žemiečių armijos vadai į kovos sūkurį siunčia vis naujus karius. Vienas iš jų – pulkininkas leitenantas Bilas  (aktorius Tom‘as Cruise‘as). Kaip ir kiti likimo broliai, kova jam tęsiasi neilgai: vos patekęs į mūšį, Bilas žūsta.

8. How to Train Your Dragon 2 – 8/10

„How to Train Your Dragon 2“  (liet.  „Kaip prisijaukinti slibiną 2“) sukurtas remiantis britų rašytojos Cressidos Cowel to paties pavadinimo romanų trilogija. Šis filmas – jau antroji ekranizuota šios trilogijos dalis. Praėjo jau penkeri metai nuo tos dienos, kai jaunasis vikingas Žagsulys ir slibinas Bedantis įtikino aršią vikingų tautą, kad slibinai gali būti puikūs vikingų bendražygiai ir pagalbininkai. Kadaise medžiotus slibinus jie pagaliau įsileido į savo kasdienybę ir, įkvėpti Žagsulio pavyzdžio, pradėjo rengti slibinų lenktynes.

7. The Raid: Berandal  – 8,1/10

„The Raid: Berandal“ (liet. „Reidas 2“) – tai Indonezijoje gyvenančio režisieriaus Garetho Evanso veiksmo filmų perliukas, patraukęs visų dėmesį jau po 2011 metais pasirodžiusios pirmosios reido dalies „The Raid: Redemption“. „The Raid: Berandal“ pasakojama tolimesnė istorija apie vienintelį iš trijų pragarišką veiksmo vietą išgyvenusį policininką Ramą (akt. Iko Uwais), kuris siekia kuo greičiau pamiršti siaubingus praeities įvykius. Deja, bandymai pradėti naują gyvenimą nieko nekeičia – vyro praeitis netrukus primena apie save, o prieš dvejus metus nusikaltėliams kelią pastoję įvykiai patraukia mafijos klanų, siekiančių sužlugdyti jiems neparankų policininką Ramą, dėmesį.

6. X-Men: Days of Future Past – 8,1/10

„X-Men: Days of Future Past“ (liet. „Iksmenai. Praėjusios ateities dienos“) – tai jau septintoji „Iksmenų“ serijos dalis ir trečioji, kurią režisavo veiksmo filmų genijus Bryanas Singeris. Jo biografijoje – dvi pirmosios „Iksmenų“ dalys, tad galima drąsiai teigti, kad garsieji komiksų superherojai grįžo į pirmojo „tėčio“ rankas. Naujausioje „Iksmenų“ dalyje tikrieji Iksmenai už savo rūšies išlikimą kausis dviejuose laikotarpiuose – dabartyje ir praeityje. Šiame filme jie susitiks su pačiais savimi… prieš daugybę metų.

5. The Grand Budapest Hotel – 8,1/10

Visus sužavėjęs savo ypač vizualia paauglių meilės drama „Moonrise Kingdom“ režisierius Wesas Andersonas 2014 metais pristatė visų lauktą  „The Grand Budapest Hotel“ (liet. „Viešbutis „Grand Budapest“), kurio veiksmas mus nukėlė į XX a. pradžios Vengriją. Kaip gražiai filmą aprašė kinomaistietė Ingrida,  „The Grand Budapest Hotel“ – tai istorija apie Gustavą H. – pagrindinį „Grand Budapest“ viešbučio administratorių, kuris atsakingas už viską: nuo valgiaraščio sudarymo iki… Čia ir yra įdomiausia vieta, nes jokio „iki“ nėra. Neseniai į darbą priimtas Zero (akt. Tony Revolori) užimdamas žemiausią įmonės laiptelį tampa asmeniniu Gustavo padėjėju. Būdamas kruopštus, atsakingas ir vaikiškai naivus, jis greitai pelno pasitikėjimą visuose, netgi pačiuose intymiausiuose, adminstratoriaus reikaluose. Kas rytą besipiešdamas ūsus Zero greitai perpranta, kad bene visos viešbučio viešnios – pagyvenusios, turtingos, šviesialplaukės damos, ir jos visos atvažiuoja tik dėl pono H.

4. Guardians of the Galaxy – 8,2/10

Kompanija „Marvel“, amerikiečiams tiekianti vieną mėgstamiausių laisvalaikio pramogų – komiksus – vis aktyviau žengia ir į kino verslą. Po itin sėkmingų komiksų ekranizacijų apie Geležinį žmogų, Torą, Kapitoną Ameriką ir Keršytojus, atėjo eilė dar vienai herojų komandai – „Guardians of the Galaxy“ (liet. „Galaktikos sergėtojai“). Į amerikiečių lakūno Piterio (aktorius Chrisas Prattas), skrajojančio Galaktikos platybėse, rankas, patenka paslaptinga relikvija. Netrukus paaiškėja, kad šį artefaktą medžioja ir nuožmus galaktikos piktadarys Ronanas. Nespėjęs nė apsidairyti, Piteris tampa vienu labiausiai medžiojamų žmonių visatoje.

3. Gone girl – 8,3/10

Režisieriaus Davido Fincherio papildomai pristatinėti nereikia. Jo beveik dauguma kurtų filmų susišlavia gausybę apdovanojimų, nekalbant apie milijonines pajamas. Todėl beveik neabejojame, jog naujausias jo darbas „Gone girl“ taip pat sulauks milžiniško pasisekimo. Jo užtvirtinimui režisierius pasirinko ypač stiprius aktorius – Beną Afflecką ir Rosamund Pike. „Gone girl“ (liet. „Dingusi“) sukurta remiantis to pačio pavadinimo Gillian Flynn novele, kurią ji pats perdarė į filmo scenarijų. Tačiau kaip teigė novelės autorė, ji stengėsi kaip galima labiau nutolti nuo pradinės knygos struktūros. „Gone girl“  istorija prasideda, kuomet savo penktų vestuvių metinių dieną Nickas Dunne’as policijai praneša, jog dingo jo žmona Amy. Labai greitai visi pradeda įtarti, jog pats Nickas galėjo nužudyti ir pradanginti savo gražuolę žmoną.

2. Boyhood – 8,4/10

„Boyhood“ (liet. „Vaikystė“) – ne tik vienas ryškiausių praėjusių metų filmas, jį galima laikyti ir dideliu pastarojo dešimtmečio kinematografijos pasiekimu. Ir ne veltui, nes 12 metų režisieriaus  Richardo Linklaterio kurtas darbas įrodė, jog ne vaidybinis kinas žengia ir į dokumentikos erdvę, ištrindamas ribas tarp laiko kine ir realybėje suvokimo. Juosta pasakoja Meisono istoriją – nuo penkerių iki 18 metų. Pradėtas filmuoti 2002-aisiais, filmas seka tų pačių veikėjų gyvenimus ištisus vienuolika metų. Pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Ellar‘as Coltrane‘as tiesiogine prasme užaugo priešais kino kamerą. Kai filmas buvo pradėtas kurti, jam buvo septyneri, dabar – devyniolika. Atitinkamai auga bei sensta ir visi kiti filmo aktoriai.

1. Interstellar – 8,9/10

Mažai kas iš jūsų nustebs pirmoje IMDb geriausiai įvertintų filmų vietoje pamatę Christopherio Nolano darbą  „Interstellar“ (liet. „Tarp žvaigždžių“). Tai tikrai pats įspūdingiausias praėjusių metų filmas, bent jau Kinomaisto komandos nuomone, perspjovęs ir Alfonso Cuarono „Gravity“.  „Interstellar“ – tai istorija apie grupę bebaimių astronautų, vadovaujamų profesionalaus lakūno ir inžinieriaus Kuperio (aktorius Matthew McConaughey’is), kurie iškeliauja į kosmoso gelmes ieškoti atsakymų ir atrasti naujų pasaulių. Scenarijų „Interstellar“ režisierius Christopheris Nolanas parašė kartu su broliu  Jonathanu, remdamiesi Kipo Thorne’o to pačio pavadinimo novele. Beje, įdomus faktas, jog pradžioje šios novelės adaptacijos norėjo imtis pats Stevenas Spielbergas, kuris pasamdė  Jonathaną Nolaną scenarijaus rašymui. Tačiau vėliau Stevenas atsisakė projekto ir jis atiteko Christopheriui.

O kuris 2014 metų filmas jums pats geriausias?

Komentarai