„Paryžius, Teksasas“ (1984), „Dangus virš Berlyno“ (1987), „Taip arti, taip toli“ (1993), „Pina“ (2011), „Žemės druska“ (2014) – tik keletas vieno žymiausių vokiečių kino režisierių Wim Wenders filmų. Jo naujausioje juostoje „Perfect Days“, kurią bus galima išvysti ir Lietuvoje, pagrindinį vaidmenį sukūręs Kōji Yakusho buvo pripažintas geriausiu aktoriumi tik ką pasibaigusiame Kanų kino festivalyje. Tai, žinoma, ne vienintelis W. Wenders laimėjimas Kanuose ir kituose svarbiuose apdovanojimuose: jau minėtas „Paryžius, Teksasas“ pelnė „Auksinę palmės šakelę“, „Dangus virš Berlyno“ apdovanotas už geriausią režisūrą ir t. t.
Su šiuo gyvu, tris kartus „Oskarui“ nominuotu kino klasiku pabendrauti aptariant pastaruosius du jo filmus išskirtinę galimybę turės Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokiniai (-ės), kuriuos (-ias) į šį įsimintiną susitikimą lydės viena aktyviausių šalyje kino mokytojų Renata Miškinienė ir medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ edukacijos projektų vadovė Gintė Žulytė.
Ši išvyka – tai vienas iš tarptautinio projekto „Kinas, šimtas metų jaunystės“ (pranc. Le Cinéma, cent ans de jeunesse) etapų, kuriame mokiniai (-ės) iš viso pasaulio pristato ir aptaria per mokslo metus kurtus filmus-esė. Anykščių gimnazistai (-ės) drauge su „Meno aviliu“ šiame projekte dalyvauja jau aštuntus metus.
1995 m. projektą „Kinas, šimtas metų jaunystės“ inicijavo ir jam metodologijos gaires sukūrė Prancūzų sinemateka, o nuo 2020 m. į projekto vadovų grupę aktyviai įsitraukė ir Vokiečių kino institutas. Jo kino teatre Vysbadene, birželio 5–7 d., ir vyks susitikimas su režisieriumi W. Wenders, o anykštėnai (-ės) pristatys savo filmą „Virpesys“.
Visus mokslo metu kurtas filmas „Virpesys“ pasakoja apie jauno vaikino išgyvenimus netekus gero draugo. Kūrybinio proceso metu mokinius (-es) konsultavo kino režisierė Živilė Mičiulytė, kino operatorius Jokūbas Miškinis ir garso režisierius Laurynas Kamarauskas.
Šių metų „Kinas, šimtas metų jaunystės“ tema buvo „Centruota / decentruota“, skirta tyrinėti nuokrypius nuo pagrindinės filmo siužetinės linijos, situacijų, personažo ir kt. Remdamasis šia tema, savo filmus su mokiniais (-ėmis) analizuos ir W. Wenders.
Prieš keletą metų „Meno avilys“ koordinavo gimnazistų (-čių) iš Anykščių susitikimą Prancūzų sinematekoje su šviesaus atminimo režisiere Agnès Varda ir viename žinomiausių jos filmų „Bastūnė“ (1985) pagrindinį vaidmenį sukūrusia prancūzų aktore Sandrine Bonnaire.
Kaip sako šio projekto Lietuvoje vadovė G. Žulytė, tokie susitikimai daro įtaką jauno žmogaus pasaulėžiūrai, profesijos pasirinkimui ir išlieka atmintyje ilgus metus, kaip ir žinios, kurias jie įgija, projekto metu susipažindami su Europos kino istorija, žiūrėdami bei aptardami filmus bei patys juos kurdami.