fbpx
Filmų recenzijos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

„Gone Girl“ – juvelyriškai preciziškas trileris

Davidas Fincheris dar kartą įrodė, kad jis yra tobulas trilerių kepėjas. Jo naujausias darbas „Gone Girl“ yra vienas sėkmingiausių šių metų filmų ir rimtas pretendentas gauti „Oskaro“ apdovanojimą.  Režisierius lieka ištikimas savo stiliui, tobulai klaidindamas nuo pat pirmos filmo minutės – kieno istoriją mes iš tikrųjų matome?

„Gone Girl“ sukurtas pagal to paties pavadinimo Gillian Flynn bestselerį.  Filmo istorija pradedama pasakoti nuo dienos, kuomet  Amy ir jos vyras Nickas turėjo atšvęsti savo santuokos penktąjį jubiliejų. Tačiau netikėtai moteris dingsta. Įtariamas netgi jos vyras. Toliau „Gone Girl“ istorija rutuliojasi per flashbackus, nechronologinį pasakojimą ir žongliravimą pagrindinių veikėjų perspektyvomis. Režisierius su medicininiu preciziškumu išskrodė poros tobulus santykius dinamiškame ir prabanga spindinčiame Niujorke, perkeldamas veiksmą į lėtąjį ir mieguistą Misurį, kur kartu su 2009 metų pasauliniu ekonomikos nuosmukiu į Amy ir Nicko  santykius atėjo krizė.

„Gone Girl“ pasižymi ne tik stipriu, intriguojančiu pasakojimu. Dėmesį prikausto pagrindinė filmo herojė Amy, kurią suvaidino aktorė Rosamund Pike. Prikausto, visų pirma, dėl savo tipažo – mėlynakės blondinės, sėkmingos rašytojos ir Amerikos numylėtinės (ji filme net vadinama „Amazing Amy“). Tačiau Amy turi keistą šaltumo prieskonį ir yra visiška priešingybė moters, kokią ją visi įsivaizduoja.  Ją sunkiai pavadinsi „miela“ ir „šilta“. Ji pakeri žmones savo šaltu žavesiu bei talentu manipuliuoti, sudarant subtilios ir trapios moters įspūdį.  Visai kitoks yra Amy vyras Nickas, kuris yra darbininkiškai tiesmukiškas, ūkiškas. Jį vaidinęs aktorius Benas Aflleckas puikiai pabrėžia šiuos skirtumus ir kai kuriose scenose netgi keista, kaip tokia elegantiška moteris galėjo įsimylėti tokį žmogų kaip Nickas. Akomponuojant užkadriniui pagrindinės veikėjos gundančiai žemam balsui, pamažu skleidžiasi šių dviejų priešingų polių istorija. „Gone Girl“  intriga – ne tik mįslė, kur dingo Amy ir kas ją pradangino, bet kas iš tikrųjų yra šie herojai ir kokia buvo jų santuoka.

„Gone Girl“ –  tai daugiau nei tamsus psichologinis trileris, atskleidžiantis ne vien rožinę, bet ir juodąją santuokos pusę. Pažiūrėjus visą dvi su puse valandos trunkantį filmą, kyla klausimas: tai kas iš tikrųjų yra auka, o kas agresorius?

Komentarai