fbpx
Naujienos

„Grąžinti nepriklausomymbę“ – šimtmečio komedija be valstybės paramos ir keiksmažodžių

Kadras iš filmo „Grąžinti Nepriklausomybę“

Sausio 19 d. visuose Lietuvos kino teatruose pasirodo nepriklausomų Lietuvos kino kūrėjų juosta „Grąžinti nepriklausomybę“. Tai nuotaikinga komedija apie keturis Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarus – Antaną Smetoną, Joną Basanavičių, Aleksandrą Stulginskį ir Petrą Klimą – ir jų nuotykius sugrįžus į Lietuvą po 100 metų nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1918-aisiais.

„Šimtmečio filmas“, kaip jį pusiau juokais apibūdina kūrėjai, nepretenduoja į istorinį tikslumą, o verčiau suteikia žiūrovui progą tiesiog gerai praleisti laiką. „Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis – šventė visiems lietuviams, todėl šis filmas – tai kvietimas kartu linksmai paminėti šią progą ir tiesiog gerai praleisti laiką. Filmas neparemtas faktais, neužgrūstas datomis – visi įvykiai yra išgalvoti“, – teigia filmo idėjos sumanytojas bei scenarijaus autorius Olegas Šurajevas.

Komedija be keiksmažodžių?

Anot kūrėjų, filmas taip pat nebandys papirkti keiksmažodžiais ar vulgariais pokštais – jame neišgirsite nė vieno nešvankaus žodžio. „Komedija skirta visai šeimai – ji paliečia kasdieniškas temas neužkišdama eterio nešvankybėmis, todėl tikimės, kad žiūrėdamas filmą nusijuoks tiek jaunimas, tiek vyresni žmonės, miesto ir kaimo gyventojai“, – tikino filmo režisierius Saulius Baradinskas. – Taip pat norime pasidžiaugti ir nuostabiais mūsų aktoriais, kurių profesionalumo dėka filmas įgavo dar daugiau šarmo“.

Pagrindiniuose juostos vaidmenyse išvysite ne tik gerai žinomus Lietuvos aktorius – Ramūną Cicėną, Gediminą Storpirštį, Algirdą Dainavičių, Martyną Nedzinską, Marių Repšį – bet ir Vyriausybės bei sostinės vadovus Saulių Skvernelį bei Remigijų Šimašių Filme save suvaidinti sutiko ir Nepriklausomybės aktą Berlyne radęs profesorius Liudas Mažylis.
Nacionalinis filmas – iš privačių lėšų

Nors filme gvildenama nacionalinio svarbumo tema – Nepriklausomybės šimtmetis, juostos kūrėjai teigia, jog filmo biudžetas negavo nė vieno euro valstybinės paramos. „Visi pinigai filmo kūrimui buvo surinkti iš privačių rėmėjų. Nepaisant to, filmuodami šią juostą siekėme parodyti, kad komercinis kinas gali būti daugiau nei pramoga – nors filmas neparemtas tikrais faktais, galbūt kai kuriuos žiūrovus būtent tai privers pasidomėti istoriniais įvykiais, nutikusiais prieš šimtą metų“, – sakė filmo prodiuserė Dagnė Puodžiūnaitė.

Komedija visai šeimai „Grąžinti nepriklausomybę“ – visuose šalies kino teatruose jau nuo sausio 19 d.

Anonsas:

Komentarai