fbpx
Naujienos

„Griaustinis tropikuose“: satyra, kontroversijos ir aktualumas šiandien

Kadras iš filmo „Griaustinis tropikuose“

Kino klubas „Pamatyk kine“ kviečia į išskirtinį Beno Stillerio drąsios ir provokuojančios komedijos „Griaustinis tropikuose“ (Tropic Thunder, 2008) seansą. Kovo 4 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose bus puiki proga kino mėgėjams iš naujo atrasti arba pirmą kartą susipažinti su šia nepaprasta komedija, kurioje vaidina Robertas Downey jaunesnysis, Jackas Blackas ir pats Benas Stilleris. Filmas, pasakojantis apie aktorių grupę, netikėtai patekusią į tikrą karinį konfliktą, žada ne tik pramogą, bet ir provokuoja svarbias diskusijas apie kino industrijos veidmainystę bei absurdiškus stereotipus. „Pamatyk kine“ klubo organizuojamas seansas – puiki galimybė mėgautis kokybišku kinu ir bendraminčių draugija.

Kultūrinės apropriacijos kritika

Vienas iš labiausiai kontroversiškų filmo aspektų yra Robert Downey jaunesniojo pasirodymas. Aktoriaus įkūnytas personažas operacijos būdu pasikeičia odos spalvą, kad galėtų vaidinti afroamerikietį. Šis vaidmuo iššaukė daugybę diskusijų apie kultūrinę apropriaciją, rasinius stereotipus ir šiandien gali būti naudojamas kaip atspirties taškas diskusijoms apie rasių įvaizdį kino industrijoje ir už jos ribų.

Holivudo savikritika

Filmas kritikuoja Holivudo tendencijas idealizuoti ir dramatizuoti karo patirtis. Benas Stilleris atskleisdžia tai, kaip lengva prarasti žmogiškumą, siekiant šlovės ir pripažinimo. Filmas gali būti laikomas įžvalgiu komentaru apie tai, kaip kino industrija dažnai manipuliuoja realybe ir kaip ji pateikia tam tikrus istorinius ar kultūrinius naratyvus.

Kadras iš filmo „Griaustinis tropikuose“

Stereotipai, tabu ir humoras

Nors kai kurie filmo aspektai sukėlė kontroversijas ir diskusijas dėl jų tinkamumo, „Griaustinis tropikuose“ įrodė, kad komedija gali būti ne tik pramoga, bet ir svarbi socialinės kritikos forma. Filmas kelia klausimus apie humoro ribas ir apie tai, kas šiandienos visuomenėje laikoma priimtinu. Diskusijos, kurias sukėlė filmas, yra įrodymas, kad humoras gali suteikti galimybę atvirai aptarti sudėtingas ir jautrias temas, tokias kaip rasė, kultūrinė apropriacija ir stereotipai.

Meno išraiškos laisvė

„Griaustinis tropikuose“ iškėlė klausimą, kur baigiasi kūrėjo laisvė ir prasideda atsakomybė už turinio poveikį. Ši tema yra ypač aktuali dabarties kontekste, kai visuomenė vis labiau susimąsto apie žodžio laisvės ribas ir pasekmes. Kinas, kaip ir bet kuri kita meno sritis, turėtų būti vieta, kur galima laisvai tyrinėti įvairias temas, net jei jos yra jautrios ar nepatogios. Tačiau kartu su laisve ateina ir atsakomybė už tai, kaip šios temos yra pateikiamos, ir už galimą poveikį auditorijai.

Kadras iš filmo „Griaustinis tropikuose“

Nuo „Griaustinis tropikuose“ išleidimo kino industrija žengė žingsnius link didesnės įvairovės, tačiau filmas tebėra svarbus atskaitos taškas, matuojant šiuos pokyčius. Jis primena, kad humoras, net ir pats provokuojantis, gali būti galingas įrankis diskutuojant sudėtingomis ir jautriomis temomis.

Kino klubas „Pamatyk kine“ kviečia į išskirtinį Beno Stillerio drąsios ir provokuojančios komedijos „Griaustinis tropikuose“ (Tropic Thunder, 2008) seansą. Kovo 4 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose bus puiki proga kino mėgėjams iš naujo atrasti arba pirmą kartą susipažinti su šia nepaprasta komedija, kurioje vaidina Robertas Downey jaunesnysis, Jackas Blackas ir pats Benas Stilleris.

Filmo anonsas:

Komentarai
Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.