fbpx
Naujienos

Gruodžio 15 dieną paaiškės Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo laureatas


Warning: Array to string conversion in /home/u692246150/domains/kinfo.lt/public_html/wp-content/plugins/lightbox-photoswipe/src/LightboxPhotoSwipe/ExifHelper.php on line 125
LKS prizas
L. Zizliauskaites nuotr.

Š. m. gruodžio 15 d. 17:30 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau devynioliktą kartą bus paskelbtas Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausią Sąjungos narių sukurtą kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą). 

Iškilmių metu Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus taip pat paskelbs savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau devintus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams.

Vakaro svečiams specialią muzikinę programą dovanos norvegų baritonas Stein Skjervold ir pianistas Rokas Zubovas.

Kam šiemet įteikti Kinematografininkų sąjungos apdovanojimą, sprendė komisija, kurioje – penki kino profesionalai: kino kritikės Nijolė Andrijauskienė, Auksė Kancerevičiūtė, kino dailininkė Janina Krasauskienė, animacinio kino kūrėja Jūratė Leikaitė ir režisierius Linas Mikuta.

LKS prizas
L. Zizliauskaites nuotr.

2016 metais Sąjungos apdovanojimo laureatu tapo režisieriaus Lino Mikutos filmas „Šaltos ausys“ už jautrų ir brandų pasaulio matymą. Specialiaisiais diplomais buvo pažymėti: režisieriaus Igno Miškinio filmas „Karalių pamaina“ – už naujos lietuviško kino dramaturgijos paieškas, ir režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Prisimenu motinos balsą“ – už profesionalų ir įtaigų išskirtinės asmenybės kino portretą.

Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Apdovanojimo rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Komentarai