fbpx
Naujienos

Gruodžio 19 d. paaiškės Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo laureatas

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas LKS archyvas
Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas LKS archyvas
Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas
LKS archyvas

2014 m. gruodžio 19 d. 17:30 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau šešioliktą kartą bus paskelbtas Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausią Sąjungos narių sukurtą kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą).

Iškilmių metu Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus taip pat paskelbs savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau šeštus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams.
Kam šiemet įteikti Kinematografininkų sąjungos apdovanojimą, sprendė komisija, kurioje – penki kino profesionalai: kino režisierius Raimundas Banionis, kino režisierius Audrius Juzėnas (komisijos pirmininkas), kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė, animacinio kino režisierė Jūratė Leikaitė-Aškinienė ir kino kritikas Linas Vildžiūnas.

2013 metais Sąjungos apdovanojimo laureatu tapo filmo „Ekskursantė“ režisierius Audrius Juzėnas – už pirmą kartą vaidybiniame kine įtaigiai ir jaudinančiai atskleistą Sibiro tremčių temą.

Specialiaisiais 2013 metų diplomais apdovanoti: filmo „Trispalvis“ scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas V. Landsbergis – už dokumentinio ir vaidybinio kino dermę, už dorą filmą, atskleidžiantį rezistencinės kovos liudijimus, bei animacinių filmų kūrėjai Aurika ir Algirdas Seleniai – už švietėjišką kūrybinį darbą.

Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.

Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Komentarai