fbpx
Naujienos

Gyvenimą keičiantys paveikslai filme „Muziejaus darbo laikas“

Kadras iš filmo „Muziejaus darbo laikas“ ŠMC kino salės archyvas
Kadras iš filmo „Muziejaus darbo laikas“
ŠMC kino salės archyvas

Šią savaitę ŠMC kino salė pristato netikėtą, už idėjos ir formos originalumą įvertintą JAV nepriklausomo kino kūrėjo Jemo Coheno darbą – dokumentinį-vaidybinį filmą „Muziejaus darbo laikas“, kuriame paveikslai ne tik pasakoja praeities istorijas, bet ir sujungia dviejų svetimų žmonių gyvenimus bei įjautrina žvilgsnį į mus supantį kasdienį pasaulį.

Ši istorija nufilmuota Vienos meno muziejuje tarp garsiųjų tapybos šedevrų, kur ir susikerta atvykėlės Anos bei muziejaus prižiūrėtojo Johano keliai – kartu stebint meno kūrinių detales, kalbantis apie juos, gimsta graži draugystė, įtaigiai įkūnyta dviejų neprofesionalių aktorių. Kritikai liaupsina ypatingą Coheno jautrumą paveikslų ir miesto detalėms bei gebėjimą paveikslų žiūrėjimą įtraukti į filmo siužetinę liniją, meninę diskusiją sujungti su gyvenimu, filosofines idėjas pateikti visiškai paprastai, per pagrindinių veikėjų juokelius. Kaip teigia pats autorius, jam „rūpi kinas, kuris yra apie potraukį kasdienybei, tam, kaip mes iš tiesų gyvename ir jaučiame“. Kūrėjas prisipažįsta, kad jį sieja ypatingi emociniai ir meniniai ryšiai su gatvės fotografijos tradicija, todėl kartais ir jis pats vadinamas gatvės filmų kūrėju, gebančiu ištraukti iš kasdienybės tuos fragmentus, kuriuos mes dažniausiai ignoruojame, ir pastebėti mažiausiai pastebimus veikėjus. Savo filmuose Cohenas dažnai panaudoja medžiagą iš nuolat kaupiamo filmuotų gatvės scenų, portretų ir įrašytų garsų archyvo. Filme „Muziejaus darbo laikas“ intelektuali meno analizė, miesto vaizdų simfonija ir kasdienybės detalių adoracija meistriškai supinama į šiltą pasakojimą apie tikrą draugystę.

Šią savaitę ŠMC kino salės repertuare taip pat rodomas žiūrovų simpatijas užsitarnavęs šmaikščiojo Keno Loacho vaidybinis filmas „Angelų dalis“, moldavų menininko Pavelo Brailos dokumentinis filmas „Kalbančios raidės“, gvildenantis unikalią romų kalbos situaciją Europoje, ir „Filmas apie meilę ir grybus“, pasakojantis apie neįprastą ekologijos ir kulinarijos mėgėjų porą.

Išsamius filmų aprašymus bei seansų laikus rasite čia.

ŠMC kino salės informacija

Komentarai