fbpx
Apdovanojimai, Lietuviški filmai, Naujienos, Reportažai, Sidabrinė gervė

„Gyvenime ne kaip kine“: įteikti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai

Apdovanojimų ceremonijos „Sidabrinė gervė 2018“ akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Įsibėgėjant vasaros šurmuliui, birželio 13‑osios vakarą įvyko vienuoliktieji „Sidabrinės gervės”  apdovanojimai. Renginio metu buvo paskelbti labiausiai nusipelnę Lietuvos kino kūrėjai, kurie buvo apdovanoti dvylikoje  kategorijų. Renginį vedė Giedrius Masalskis ir Eglė Daugėlaitė, o muzikinius pasirodymus surengė idėjų kamerinis orkestras NIKO, grupė SKAMP, atlikėjai Linas Adomaitis, Rosita Čivilytė, Ieva Zasimauskaitė, Monique ir kt.

Sveikinimo žodį tarė Gražina Arlickaitė: „Naujasis kinas vis dažniau suteikia galimybių džiaugtis juo. Kuo galėjome pasidžiaugti šiemet – filmų gausa sukūrė erdvę tikrai konkurencijai.“ „Filmų, kurie yra lygiaverčiai yra daug daugiau nei „Gervių“, – minėjo kinotyrininkė.

Pirmąjį apdovanojimą įteikė Liana Ruokytė-Jonsson. „Stengsimės daryti viską, jog Lietuvos kino industrija suklestėtų dar labiau“, – minėjo Lietuvos kultūros ministrė, įteikdama „Auksinę gervę“ už viso gyvenimo nuopelnus operatoriui Algimantui Mockui.

„Sidabrinės gervės kiaušinis“ už metų geriausią studento darbą atiteko režisierei Klaudijai Matvejevaitei, režisavusiai filmą „Paskutinė diena“. „Džiaugiuosi, kad ateinam į kiną tokiu laiku, kai žmogus yra aukščiau meno ir svarbu ne tik tai, ką mes kuriame, bet ir kaip kuriame“, – minėjo režisierė.

Žurnalistė Aistė Stonytė „Sidabrinę gervę“ už metų geriausią profesinės meistrystės darbą įteikė Sauliui Urbanavičiui už garso režisūrą filme „Sengirė“. „Norėčiau padėkoti M. Survilai už šimtus ar tūkstančius valandų, ne tik filmuojant, bet ir įrašinėjant garsą“, – dėkojo kolegai S. Urbanavičius. 

Apdovanojimų ceremonijos „Sidabrinė gervė 2018“ akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Aktorius Vytautas Anužis, „Sidabrinę gervę“ už metų geriausią aktorės vaidmenį įteikė Eglei Mikulionytei, vaidinusiai filme „Stebuklas“. „Per repeticiją manęs paklausė režisierė, kas yra stebuklas ir aš neatsakiau. Dabar stovėdama čia, aš suprantu, kas yra stebuklas“, – negalėdama patikėti laimėjimu džiaugėsi aktorė.

„Aktorius nebegali būti tik aktorius, o kūrėjas negali būti tik kūrėjas“, – pabrėžė aktorė Aistė Diržiūtė, skelbdama „Sidabrinės gervės“ už metų geriausio aktoriaus vaidmenį laimėtoją – Giedrių Savicką, negalėjusį dalyvauti apdovanojimuose.

Režisierius Andrius Blaževičius įteikė „Sidabrinę gervę“ už metų geriausią režisieriaus darbą Eglei Vertelytei, režisavusiai filmą „Stebuklas“. „Turiu padėkoti mūsų komandai, kuri buvo puikus pavyzdys, kaip turi funkcionuoti darbas kine. Tai buvo komanda, kurioje buvo saugu kurti“, – pabrėžė Eglė Vertelytė.

Režisierius Audrius Stonys įteikė metų geriausio dokumentinio kino filmo „Gervę“ Arūnui Mateliui, režisavusiam filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. „Dėkui mano kolegom, kurie kuria nuostabius filmus“, – atsiimdamas apdovanojimą teigė režisierius.

Monika Garbačiauskaite-Budriene kvietė filmo kūrėjus kreiptis į LRT dėl rėmimo.  . Daugiausia LRT lankytojų balsų nominacijoje tautos balsas surinko filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.

Apdovanojimų ceremonijos „Sidabrinė gervė 2018“ akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas įteikė metų geriausio ilgametražio vaidybinio kino filmo apdovanojimą prodiuseriui Lukas Trimonis ir režisierei Eglei Vertelytei už filmą „Stebuklas“.

Kino prodiuserė Marija Razgutė paskelbė metų geriausią trumpametražį kino filmą. Juo tapo  Lauryno Bareišos „Pirtis“. Filmo prodiuserė Klementina Remeikaitė teigė, jog apdovanojimą skiria visoms moterims, išdrįsusioms prabilti apie seksualinį priekabiavimą.

Operos solistė ir nacionalinės premijos laureatė Irena Milkevičiutė įteikė „Gervę“ už metų geriausią kompozitoriaus darbą Alberto Lucendo už muziką filmui „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. 

Aktorė Dalia Michelevičiūtė, publikai linkėdama viltingo žvilgsnio į žmogų, įteikė „Gervę“ už metų geriausią antraplanį vaidmenį Joriui Baltrūnui,  vaidinusiam filme „Kvėpavimas į marmurą“.

Operatorius Rimvydas Leipus įteikė „Sidabrinę gervę“ už metų geriausią operatoriaus darbą Mindaugui Survilai filme „Sengirė“. „Tai reikėtų labiau priimti ne kaip įvertinimą, o kaip įpareigojimą“, – nuo scenos atsiimdamas apdovanojimą minėjo M. Survila.

Poetė, scenaristė Violeta Palčinskaitė „Gervę“ už metų geriausią scenarijų įteikė Eglei Vertelytei, už filmą „Stebuklas“.

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2018“ akimirkos
Nuotraukų autorė: Vytautė Ribokaitė

Komentarai