fbpx
Naujienos

Holivudo aktorė Ruta Lee: vienintelis filmo „Tarp pilkų debesų“ trūkumas, kad aš jame nevaidinu!

Andrė Balžekienė, Ruta Lee ir Žilvinas Naujokas filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatyme Ievos Jūraitės/Stepdraw nuotrauka
Andrė Balžekienė, Ruta Lee ir Žilvinas Naujokas filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatyme
Ievos Jūraitės/Stepdraw nuotrauka

Liepos 9 d. įvykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pagal Rūtos Šepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų“ kuriamo filmo gerbėjai galėjo žvilgtelti į pirmuosius nufilmuotus kadrus. Filmo pristatyme sausakimšoje salėje apsilankė ir lietuvių kilmės Holivudo žvaigždė Ruta Lee. Vienintelė lietuvė, pagerbta Holivudo šlovės alėjoje, aktorė, suvaidinusi per 150 kino ir televizijos filmų, pavadino Tarp pilkų debesų“ nepaprastai reikšmingu filmu, kuris pagaliau atkreips pasaulio dėmesį į Lietuvos istoriją.

„Vienintelis šio filmo trūkumas – aš jame nevaidinu!“, – kvatojosi Ruta Lee ir šmaikštavo paprašysianti kūrėjų, kad jai skirtų kurio nors herojaus prosenelės vaidmenį.

Filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatymas „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime“   Ievos Jūraitės/Stepdraw nuotrauka
Filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatymas „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime“
Ievos Jūraitės/Stepdraw nuotrauka

Aktorės šeima taip pat paliesta trėmimų istorijos. Jos seneliai Martynas ir Liudvisė Kamanduliai buvo išremti į Sibirą. Senelis sušalo traukinyje, o močiutei tuo metu už Atlanto jau gyvenusios Rutos Lee ir jos tėvų siuntinių dėka pavyko išgyventi, grįžti į Lietuvą, o po to paskutinius gyvenimo metus praleisti Amerikoje.

Ruta Lee tai pasiekė atkakliai siekusi ir prisiskambinusi tuomečiam Sovietų Sąjungos vadovui Nikitai Chruščiovui. Šis teigė žinantis jos filmus ir pakvietė ją atvykti į Rusiją. Ruta pasiprašė atvykti į Lietuvą, nors iki to niekam nebuvo leista atvykti į okupuotas šalis.  Aktorė prisimena: „Pasakiau, kad noriu atvykti kartu su tėvais ir aplankyti močiutę, nesvarbu, ar ji gyva, ar mirusi, tuomet būčiau aplankiusi jos kapą. Chruščiovas pasiūlė pakalbėti apie tai su JAV kongreso nariais. Atsakiau jam: „kodėl turėčiau su jais kalbėti,  juk čia ne politinis, o širdies reikalas“.

Matyt, tai suveikė, nes aktorei buvo leista atvykti į Lietuvą ir į Ameriką parsivežti savo močiutę.

Ruta Lee filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatyme Ievos Jūraitės/Stepdraw nuotrauka
Ruta Lee filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatyme
Ievos Jūraitės/Stepdraw nuotrauka

„Ši tema man labai svarbi ir aš nenoriu, kad ji būtų pamiršta. Dažnai kartoju, kad turime mokytis iš žydų bendruomenės: jie nuolatos primena apie tuos 6 milijonus žydų, nužudytus Hitlerio. O kaip 35 milijonai krikščionių ir protestantų, kurie žuvo dėl Stalino režimo? Tai asmeniška lietuvių, latvių, lenkų, vengrų ir kitų šalių istorija. Nekantrauju pamatyti šį filmą ir tikiu, kad jis sulauks atgarsio“, – sakė Ruta Lee.

„Tarp pilkų debesų“ kuria tarptautinė Lietuvos, JAV ir D.Britanijos prodiuserių komanda. Birželio viduryje baigto filmuoti filmo režisierius – Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius. Planuojama, kad „Tarp pilkų debesų“ kino teatruose pasirodys 2017 m. Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley („Paauglės dienoraštis“), Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martin Wallström, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Komentarai