fbpx
Naujienos

Į Indiją V. Radzevičiaus išvykusio ieškoti M. Starkaus nuotykiai gruodį pasirodys kino teatruose

Kadras iš filmo „Šventa karvė“ Kūrybinės grupės archyvas
Kadras iš filmo „Šventa karvė“
Kūrybinės grupės archyvas

Televizijos žiūrovus ir internautus džiuginę žurnalistų keliautojų Martyno Starkaus bei Vytaro Radzevičiaus nuotykiai keliasi į didžiuosius ekranus. Prieš pat Kalėdas kino teatruose pasirodys vaidybinis filmas „Šventa karvė”, kuriame šie du Lietuvoje gerai žinomi vyrai taps pagrindiniais herojais. Donato Ulvydo režisuojama komedija pasakos apie du viduramžio krizės išvargintus bičiulius, išvažiavusius į Indiją „nušvitimo” ieškoti. Kratydamiesi duobėtais keliais, kuriuose šeimininkauja kiaulės, šunys ir išprotėję sunkvežimių vairuotojai, draugai iš naujo atras visą tiesą apie gyvenimo prasmę ir tikrą vyrišką draugystę.

„Tai filmas pirmiausiai apie tai, ką reiškia būti draugais. Savigraužos iškankintas Vytaras išvyksta į Indiją ieškoti gyvenimo prasmės ir ten dingsta. Marčius, staiga supratęs, kad gyvenimas (ir alus) be bičiulio prarado gerą dalį skonio, išsiruošia jo ieškoti. Atvykęs į Delį Marčius sutinka Vasu, kuris prižada, kad surasti Vytarą Indijoje nebus jokių problemų. Bet jeigu indas tau sako „jokių problemų“, tai reiškia, kad tavo problemos ką tik prasidėjo… Taip ir prasideda kelionė per pačią spalvingiausią, keisčiausią ir egzotiškiausią šalį pasaulyje, kupina linksmų nuotykių ir pakrizenimų apie viduramžio krizę”, – pasakoja režisierius, kurį Lietuvos žiūrovai jau pažįsta kaip filmų „Tadas Blinda. Pradžia”, „Kaip pavogti žmoną”, „Valentinas Vienas” ir kitų populiarių juostų kūrėją.

D. Ulvydas sako, kad komedija „Šventa karvė” taps didžiuliu iššūkiu visai jo komandai. Ir ne tik dėl to, jog bus filmuojama Indijoje, bet ir dėl to, kad pagrindinus vaidmenis atliks neprofesionalūs aktoriai: „Su šitais veikėjais visada sunku – jie nuolat kvailioja, kirkina komandos merginas ir nenustygsta vietoje. Va, reikia filmuoti graudų prisipažinimą, o jie vis krizena kaip Byvis su Tešlagalviu. Tik niekaip nenusprendžiu, katras yra kuris. O iš tiesų, tai darbas su neprofesionaliais aktoriais turi savo specifikos, tačiau jos nesibaidau. Jiems, galbūt, būtų sunku persikūnyti į kokį nors labai ypatingą personažą, bet kai vaidina patys save, vienintelis iššūkis yra įtikinti juos, kad vaidinti čia visai nereikia, užtenka būti savimi”.

V. Radzevičiaus teigimu, vaidinti save patį nėra problema. „Problema bus paskui žiūrėti į save ekrane,” – juokiasi žurnalistas.

„Jeigu reikėtų vaidinti Kleopatrą, būtų sudėtingiau. O Jėzų, Žaną d‘Ark ir save patį galiu suvaidinti net vidury nakties pakeltas iš miego. Juolab, kad scenarijų filmui rašė nuolatinis mūsų kelionių dalyvis Jonas Banys. Per tuos metus jis mus taip gerai pažino, kad skaičiau ir galvojau – va, kokią gyvatę užantyje užsiauginom! Ir už ką jis mūsų taip neapkenčia? Viskas, ką kažkada esi sakęs, pagalvojęs, visos silpnumo akimirkos, visi intymūs momentai, kurie kažkada buvo – viskas čia sudėta, sukompresuota ir dar nupeckiota pačiom ryškiausiom spalvom,” – sako šiuo metu Indijoje aktoriaus duoną ragaujantis M. Starkus.

Kuo filmas skirsis nuo šių bičiulių kelionių, rodomų per televiziją? „Kelionės lieka kelionėmis. Vyrai sėda į automobilį, važiuoja ir filmuoja viską, ką mato. Kartais pamato daugiau, kartais – mažiau. Didžiulis kiekis įvairiausių linksmų nutikimų ir atvirų pokalbių dėl įvairiausių priežasčių lieka už kadro. O „Šventa karvė“ yra tikra teisinga kino komedija. Su siužetu, dialogais, įvykiais, nuotykiais. Siužetas, žinoma, išgalvotas, tačiau taip pat sudėta viskas, kas kažkada nutiko, bet nebuvo nufilmuota, ir viskas, kas nenutiko, bet labai norėjosi, kad būtų nutikę,” – sako D. Ulvydas.

Didžiausi M. Starkaus ir V. Radzevičiaus kelionių bei nuotykių gerbėjai komedijos filmavimo užkulisius jau netrukus galės sekti internete, o pati komedija „Šventa karvė” kino teatruose pasirodys gruodžio 12 dieną.

Komentarai