fbpx
Naujienos

Į kino ekranus atkeliauja milijonų gerbėjų liaupsintos juostos „Kopa” antroji dalis: techniškai tai buvo dar gerokai didesnis iššūkis

Kadras iš filmo „Kopa: antra dalis“

Į kino ekranus jau visai netrukus, kovo 1 dieną, pagaliau atkeliauja ilgai laukta antroji Deniso Villeneuve‘o režisuota kino sagos „Kopa“ dalis, sukurta pagal vieną garsiausių visų laikų fantastikos knygų – to paties pavadinimo Frank‘o Herbert‘o romaną. Premjera savotiškai užbaigia būtent šį šešerius metus trukusį garsiojo režisieriaus karjeros etapą ir simbolizuoja net 40 metų ramybės nedavusios jo svajonės išsipildymą. Tačiau kelyje link tikslo pasitaikė ne viena duobė, o tęsinio tikimybė išvis buvo lygi maždaug nuliui.

Pirmosios „Kopos“ pasirodymas buvo atidėtas net dukart: vieną sutrukdė pandemija, antrą – Holivude prasidėjęs kino pasaulio atstovų streikas.

„Atrodė, kad laikas jau negalėjo būti ištaikytas blogesnis. Tačiau ir tai nesutrukdė pirmam filmui patekti į kino istoriją“, – neseniai interviu apie šios sagos virtimą kino filmu sakė D. Villeneuve’as.

Tačiau jam pavyko surinkti visą Holivudo žvaigždyną. „Kopa: antra dalis“ pamatysime tokius aktorius kaip Javieras Bardemas, Stellanas Skarsgårdas, Joshas Brolinas, Dave’as Bautista, Léa Seydoux, Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Zendaya, Florence Pugh, Austinas Butleris ir kiti.

Kadras iš filmo „Kopa: antra dalis“

Ir nors pirma dalis buvo techniškai sudėtinga, antroji kėlė kur kas daugiau iššūkių kūrėjams. Režisierius turėjo tokią viziją, kurią perkelti į ekranus pasirodė beveik neįmanoma. Tačiau ne veltui kūrėjų komandoje surinkti didžiausi savo sričių profesionalai. Jiems pavyko įgyvendinti beveik visus, net ir pačius beprotiškiausius, D. Villeneuve’o sumanymus.

„Denisas yra gyvas įrodymas to, kokią galią turi kūrybingumas. Jis man geriausias pasitikėjimo savo jėgomis ir užtikrintumo tuo, ką darai, pavyzdys“, – sakė filmo žvaigždė Timothee Chalamet.

„Kopa: antra dalis“ pasakos apie tai, kaip praradęs tėvą priešiškoje ir pavojingoje dykumų planetoje Arakis, dar vadinama Kopa, su vietiniais dykumų žmonėmis – fremenais – apsigyvenęs Polas įgyja naujų draugų ir suranda gyvenimo meilę. Kartu su gražuole Čani jam lemta pakeisti planetos ateitį.

Tačiau iš pradžių Polo dar laukia ilga ir žūtbūtinė kova su tais, kurie nužudė jo tėvą, grasina sunaikinti fremenus bei užgrobti tik Arakyje išgaunamos vertingiausios Visatoje medžiagos gavybos verslą. Polui teks pasirinkti tarp asmeninės laimės ir visos Visatos likimo.

Viena laukiamiausių šių metų premjera – fantastinis nuotykių filmas „Kopa: antra dalis“ Lietuvos kino ekranuose pasirodys jau kovo 1-ąją dieną.

Filmo anonsas: 

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"