fbpx
Animaciniai filmai, Naujienos

Į kino ekranus atkeliauja prancūzų animacija „Vabaliukų istorijos“: belaukiant filmo – įdomiausi faktai vaikams

Kadras iš animacinio filmo „Vabaliukų istorijos“
CLINIC 212 archyvas

Jau šį savaitgalį, sausio 19 dieną, mažieji mūsų šalies žiūrovai turės galimybę pasinerti į mažai pažintą vabalų pasaulį. Lietuviškai dubliuota animacinė pasaka „Vabaliukų istorijos“ sukurta pagal didžiulio populiarumo sulaukusias prancūzų rašytojo ir dailininko Antoono Kringso knygeles „Maži juokingi vabaliukai“, kurių visame pasaulyje parduota daugiau nei 20 milijonų egzempliorių. Juosta ne tik supažindins mažuosius žiūrovus su spalvingu ir žaviu vabalų gyvenimu, bet ir padės visiškai kitomis akimis pažvelgti į mus supančią gamtą.

Artėjančios premjeros proga surinkome pačius įdomiausius faktus iš vabalų gyvenimo, kuriuos žinant filmą žiūrėti bus dar smagiau.

  • Vienas iš keturių gyvūnų, gyvenančių Žemėje yra iš vabaliukų giminės.
  • Mokslininkai yra aprašę 350 tūkst. rūšių vabalų. Spėjama, kad mūsų planetoje gyvena apie 3  milijonai rūšių  vabalų.
  • Didžioji dalis jau suaugusių vabalų turi šarvus.
  • Vabalų dydis gali būti labai skirtingas: nuo matomų tik mikroskopu iki, palyginus su jais, gigantiškų. Pavyzdžiui, ilgiausias vabalas yra kilęs iš Pietų Afrikos ir vadinamas Titanus Giganteus. Jo ilgis siekia net 20 centimetrų!
  • Vieni vabalai sukramto savo maistą, kiti, kaip drugeliai, siurbia nektarą. Dauguma vabalų maitinasi augalais, tačiau, pavyzdžiui, boružės minta kitais, mažesniais vabalėliais.
  • Vabalai skleidžia įvairiausius garsus. Neabejojame, kad esate girdėję cikadų ar žiogų serenadas.  Dauguma vabalų skleidžia garsus ir tik nedaugelis jų moka „groti smuikeliu“. Kai kurie vabalai leidžia garsus viliodami priešingos lyties atstovus ir ieškodami antrosios pusės.
  • Vabaliukai pasaulyje jau gyvena maždaug 270 milijonus metų. Tokie, kokius matome dabar, vabaliukai atsirado maždaug pries 230  mln. metų.
  • Boružės yra gyvybiškai svarbios mūsų planetai, nes kontroliuoja kenkėjų kiekį juos naikindamos.
  • Daugiausiai vabaliukų suvalgo žmonės. Jie suvalgo apie 300 rūšių vabaliukų, daugumą dar lervų stadijos ir apie tai nė nežino.
  • Kiliminis vabaliukas tokį vardą gavo dėl piešinio ant jų nugarų. Išaugti nuo kiaušinėlio iki suaugusio jiems trunka nuo 13 iki 44 dienų.

Animacinis filmas „Vabaliukų istorijos“ pasakos, kaip nuošaliame spalvingo sodo kampelyje, kur nepasiekia žmonių akys, gyvena patys įvairiausi vabaliukai – bitelės, boružėlės, skruzdėlytės, drugeliai, jonvabaliai ir daugybė kitų. Visi vieni kitus pažįsta, bendrauja, dirba, draugauja, linksminasi ir padeda vieni kitiems.

Tiesa, gyvenant tarp daugybės draugų, kartais būna sunku surasti savo vietą, bet jie stengiasi. Nes kiekvienas vabaliukas žino savo pareigas ir darbus, kuriuos atlikdami savo namus jie pavertė tikru rojaus kampeliu.

Vieną dieną į jų namus atkeliauja svirplys Apolonas – dainininkas, fokusininkas ir artistas. Visi vabaliukai tiesiog sužavėti jo pasirodymo ir nuostabaus balso. Savo ruožtu Apoloną sužavi vietinių bičių karalienė Margarita. Apie tai sužinojusi, pikta Margaritos pusseserė, vapsva Vendė pasinaudoja gera Apolono širdimi ir, įviliojusi Margaritą į spąstus, ją pagrobia. Dingus karalienei, Vendė planuoja pati užimti jos vietą ir tapti nuostabaus sodo kampelio karaliene ir šeimininke. Supratęs, kad prieš savo norą tapo užpuolikų sąjungininku, Apolonas nusprendžia padaryti viską, kad išvaduotų Margaritą iš nelaisvės ir kartu su kitais nuostabiojo sodo gyventojais išlaisvinti naujuosius savo namus.

„Vabaliukų istorijos“ Lietuvoje pradedamos rodyti sausio 19 dieną.

Animacinio filmo anonsas:

Komentarai