fbpx
Naujienos

Į kino ekranus sugrįžta žiūrovų pamilta aktorė Juliette Binoche

Ne tik gimtojoje Prancūzijoje, tačiau ir Lietuvoje ypač mėgstama aktorė Juliette Binoche spalio 16-ąją sugrįžta į Lietuvos kino ekranus. Brangiausiai apmokama prancūzų aktorė šįkart keliauja į septintojo dešimtmečio Prancūziją, kur vystosi satyrinės komedijos „Tobula žmona“ (angl. „How To Be A Good Wife“, 2020) siužetas.

Kadras iš filmo „Tobula žmona“

Jos įkūnijama herojė Poletė Van Der Beck drauge su vyru (François Berléand) vadovauja namų šeimininkes ruošiančiai mokyklai. Van Der Beckai vykdo subtilią misiją – čia atvykstančias paaugles per dvejus metus paverčia tobulomis žmonomis. Mokymo programa mergaitėms teigia, jog gera žmona visą laiką skiria namų ruošai, yra klusni, pasiaukojanti ir pavaldi vyrui. Po staigios sutuoktinio mirties, Poletė susiduria su siaubinga naujiena – Van Der Beckų mokykla pasirodo esanti ant bankroto slenksčio! Padedama ekscentriškos įseserės Gilbertos (Yolande Moreau) ir griežtos vienuolės Marijos Teresės (Noémie Lvovsky) moteris privalo pamiršti namų šeimininkės vaidmenį ir imtis verslo, tačiau situacija pasirodo esanti ne iš lengvųjų. Koją kiša tarsi iš po žemių išdygusi pirmoji Poletės meilė Andrė (Edouard Baer), studenčių nenoras ruoštis geriausios namų šeimininkės TV laidai ir 1968-aisiais Prancūzijoje pūtę laisvės vėjai, moteris raginę vaduotis iš vyrų priespaudos. Visuomenėje įsišaknijant feministėms idėjoms, gilūs Poletės įsitikinimai ima svyruoti – nejaugi pasaulis sugrius, jeigu tobula žmona ims mėgautis gyvenimu, ras laiko sau ir taps nepriklausoma?

Kadras iš filmo „Tobula žmona“

Aktyviai labdaringa veikla užsiimanti aktorė J. Binoche, nuolatos pasisakanti moterų teisių klausimais, vaidmenį šiame filme priėmė tarsi iššūkį: „Buvo įdomu pamatyti, išjausti ir žiūrovams perduoti 7-ojo dešimtmečio dvasią bei džiaugtis kaip toli pažengėme moterų teisių ir jos padėties visuomenėje klausimu“, – atskleidžia bene mylimiausia ir aibe prizų apdovanota prancūzų aktorė, Lietuvos kinuose pasirodysianti jau spalio 16-ąją.

Filmo anonsas:

Komentarai