fbpx
Naujienos

Į kino ekranus trumpam sugrįžta brolių Coenų „Fargo“

Kadras iš filmo „Fargo“
Kino centro „Skalvija“ archyvas

Praėjus daugiau nei 20 metų nuo premjeros kino mylėtojai ir vėl turės galimybę didžiajame kino ekrane išvysti komiškąjį Ethano ir Joelio Coenų „Fargo“ (1996). Laimėjęs pavydėtiną skaičių apdovanojimų, liaupsinamas kritikų bei žiūrovų, „Fargo“ iki šiol užima aukštą poziciją kino panteone. Išskirtiniu humoru pasižymintis filmas nuo vasario 18 d. bus rodomas specialiuose „Skalvijos“ kino centro rengiamuose kino klasikos vakaruose.

„Nesvarbu, net jeigu „Fargo“ esate matę ir keletą kartų, šis filmas išliks įdomus dėl savo daugiasluoksniškumo. Jis įsimintinas ne tik dėl siužeto, puikių aktorių vaidybos, operatoriaus darbo, bet ir dėl unikalaus Coenų gebėjimo perteikti atmosferą savita kino kalba, rafinuotai pasakoti istoriją juodojo humoro intonacijomis“, – filmo išskirtinumą apibūdina „Skalvijos“ programų sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė.

Kadras iš filmo „Fargo“
Kino centro „Skalvija“ archyvas

Nestandartiniu režisūriniu stiliumi pasižymintys broliai Coenai filme jungia tamsą su absurdu ir pasakoja istoriją, kuri yra pilna apgaulės, melo, sukčiavimo ir amoralumo, bet tuo pačiu humoro ir šilumos. Būtent pastarąją, kritikų teigimu, atskleidžia nepamirštami personažai – nėščia mažo miestelio policininkė Mardžė Gunderson (akt. Frances McDormand) ir jos malonus vyras Normas.

Filme veiksmas vyksta brolių Coenų gimtinėje, sniegu padengtoje Minesotoje, kur skendintis skolose Mineapolio mašinų pardavėjas Džeris Lundergaardas (akt. Williamas H. Macy) pasamdo du nusikaltėlius – pliurpalą Karlą (akt. Steve‘as Buscemi) ir tylenį Geirą (akt. Peteris Stormare) tam, kad šie pagrobtų jo žmoną Džiną (akt. Kristina Rudrüd), o vėliau gautų išpirką iš uošvio. Tačiau ne viskas pavyksta sklandžiai. Pakeliui į slėptuvę pagrobėjai nušauna ne tik jų automobilį sustabdžiusį policininką, bet ir pro šalį važiavusius liudininkus. Tyrimas dėl žmogžudysčių perduodamas policininkei Mardžei, kuri jau septintą mėnesį nėščia.

Kadras iš filmo „Fargo“
Kino centro „Skalvija“ archyvas

Tam, kad sukurtų kuo realistiškesnę aplinką, režisieriams prireikė nemažai pastangų: filmavimai vyko žiemą, o ji pasitaikė šilčiausia per 100 metų, tad teko pasitelkti ne tik sniego gamybos mašinas, bet ir ieškoti naujų vietų filmavimams – Šiaurės Dakotoje ir net Kanadoje. Siekiant kuo tiksliau atkurti vietinį dialektą, aktoriai jos turėjo pasimokyti iš Howardo Mohro knygos „Kaip kalbėti minesotiškai“.

Žymus JAV kino kritikas, žurnalistas ir scenaristas Rogeris Ebertas „Fargo“ įvardijo geriausiu 1996-ųjų filmu. Su šiuo vertinimu sutiko ir daugelis kino vertintojų. „Fargo“ buvo apdovanotas dviem „Oskarais“, vienas atiteko Frances McDormand už geriausią pagrindinės aktorės vaidmenį, o antrasis Ethanui ir Joeliui Coenams už geriausią scenarijų. Filmas neliko nepastebėtas ir Kanų kino festivalyje, kur J. Coenas buvo apdovanotas už geriausią režisūrą.

Kadras iš filmo „Fargo“
Kino centro „Skalvija“ archyvas

Filmas įkvėpė sukurti 2014 m. pasirodžiusį TV serialą tuo pačiu pavadinimu, kurio prodiuseriais tapo broliai Coenai. Nors seriale veikia visiškai nauji herojai ir pasakojama kita istorija, jame galime įžvelgti išskirtiniu Ethano ir Joelio Coenų braižu laikomą balansavimą tarp humoro ir žiaurumo.

Filmas „Fargo“ bus rodomas „Skalvijoje“ kino klasikos vakaruose: vasario 18, 25 d., kovo 4, 11 d. Pirmąjį seansą (vasario 18 d.) pristatys menotyrininkė Laima Kreivytė.

Filmo  anonsas:

Komentarai