fbpx
Naujienos

Į tarptautinį filmų festivalį Indijoje atrinktas lietuviškas trumpametražis filmas „Kiaušinis“

Kadras iš filmo „Kiaušinis“  Autorių archyvas
Kadras iš filmo „Kiaušinis“
Autorių archyvas

Režisieriaus Armo Rudaičio trumpametražis dokumentinis filmas „Kiaušinis“ (2014) tai  įvairialypis dokumentinis projektas apie skirtingo amžiaus kūrybingus žmones, kurie kuria scenarijus, rašo istorijas ir tikisi, kad jie patys arba kažkas kitas jas vieną dieną pavers realiais filmais. Tokie neatrasti kūrėjai filme pasakoja savo sukurtas istorijas. Filmo herojai, patys pasakoja savo sugalvotas istorijas, kuriose atsiskleidžia, kas jiems yra svarbu, kas skauda šiuolaikiniams žmonėms, ką jie patys nori pasakyti pasauliui, kokios yra jų nerealizuotos svajonės arba patirtos nuoskaudos – filmas piešia bendrą šiuolaikinio žmogaus paveikslą, jame ieškoma atsakymo į klausimą, kodėl žmonės kuria, kaip gimsta istorijos, ką jos reiškia jų kūrėjams ir kodėl daugybė kūrybinių sumanymų lieka nerealizuoti. Dalis pasakojamų istorijų atgimsta filme.

„Daugelis tokių sugalvotų istorijų taip ir lieka dulkėti stalčiuose ir niekas niekada nesužino apie tokius kuriančius žmones ir jų sukurtas istorijas. Man tai pasirodė labai įdomu. Įvairaus išsilavinimo ir amžiaus grupių atstovai labai aiškiai atspindi tai, kas labiausiai skauda šiuolaikiniam žmogui, kas jam yra svarbu. Filmo kūrimas atvėrė netikėtas erdves, teko valandų valandas praleisti apdorojant ir montuojant medžiagą. Labai noriu, kad šį filmą pamatytų kuo daugiau žmonių, nes jau patyriau kaip skirtingai jis veikia žmones ir kaip įdomu diskutuoti su jį mačiusiais“ – pasakoja filmo režisierius Armas Rudaitis.

Šias metais filmas atrinktas į Indijos „Delhi Shorts International Film Festival-15“ konkursinę programą. Festivalis, kuris prasidėjo tik 2012 metais ir vykstantis jau ketvirtajį kartą ornetuojasi į trumpatražius vaidybinius ir dokumentinius filmus. Pagrindinis festivalio organizatorių tikslas supažindinti savo kultūra su nekomerciniu kinu ir skatinti trumpo metro filmų gamybą. Taip „Delhi Shorts International Film Festival“ atrenka trumpametražius filmus iš viso pasaulio ir organizuoja seminarus, mokymus į festivalį atvykusiems filmų gamintojams.

Filmo prodiuseris Vitalijus Gylys džiaugiasi, kad festivalyje filmas „Kiaušinis“ bus ne tik parodytas, bet ir pretenduos į šiuos apdovanojimus: geriausio trumpametražio filmo, režisieriaus darbo ir garso takelio.

 

Komentarai