fbpx
Naujienos

Įdomūs faktai iš filmo „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena“ filmavimo

Kadras iš filmo „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena 3D“

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 26-27 dienomis, „Forum Cinemas“ kino centruose visoje Lietuvoje bus išskirtinė galimybė pirmą kartą didžiuosiuose kino ekranuose pamatyti du pirmus ir pačius geriausius Jameso Camerono režisuotus  „Terminatoriaus“ franšizės filmus. Pirmą ir vienintelį kartą bus rodomas pirmasis 1984-ųjų režisieriaus fantazijos vaisius ir visiškai unikaliai 3D formate atgimęs 1991 metų filmas „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena“ (angl. „Terminator 2: Judgment Day“).

Be to, Vilniuje ir Kaune šio mini-maratono metu vyks išskirtinis, gyvas abiejų filmų pristatymas kino salėje, kino aistruolių lauks teminiai konkursai, specialus protmūšis, ir bus dalinami smagūs, su filmu susiję prizai.

Ruošiantis šiam mini-maratonui su kino protmūšiu, pravartu sužinoti keletą įdomesnių faktų iš „Terminatoriaus 2: Paskutinė teismo diena“ pastatymo.

 • Išgalvotos Paskutiniojo teismo dienos data – 1997 metų rugpjūčio 29-oji – yra Sovietų Sąjungos pirmosios 1949-aisiais pagamintos ir tą dieną susprogdintos atominės bombos sukaktis. Ši diena pažymėjo JAV bei TSRS ginklavimosi varžybų – „šaltojo karo“ – pradžią.
 • „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena“ – pirmasis kino istorijoje filmas, kurio biudžetas siekė 100 mln. dolerių, o pasaulio kino teatrų kasose surinko virš 500 mln. dolerių.
 • Filmas buvo nufilmuotas per 171 dieną.
 • Tai pirmasis kino istorijoje filmas, kurio esminės scenos buvo sukurtos kompiuteriu.
 • Besiruošdama Saros Konor vaidmeniui filme, aktorė Linda Hamilton praėjo specialius karinio parengimo mokymus, kuriuos jai pravedė buvęs Izraelio specialiųjų pajėgų leitenantas Uzis Galas.
 • Roko žvaigždė Billy Idolas buvo pirmasis režisieriaus pasirinktas kiborgas T-1000. Bet Billy važiuodamas motociklu pateko į avariją ir nebegalėjo filmuotis. Tai gana ironiška, nes T-1000 personažas važiuoja motociklu daugelyje scenų.
 • Džono Konoro vaidmenį atlikęs Edwardas Furlongas buvo atrastas Kalifornijos Pasadenos berniukų klube, socialinėje-edukacinėje organizacijoje. Būtent jis labiausiai ir sužavėjo režisierių, prieš tai atmetusį virš 300 kitų kandidatų, kurie perklausose varžėsi dėl šio vaidmens.
 • Specialistams, atsakingiems už grimą, reikėjo penkių valandų, kad uždėtų Arnoldui Schwarzeneggeriui terminatoriaus grimą finalinei scenai, ir virš valandos, kad jį pašalintų.
 • Linda Hamilton filmavimo metu iš tiesų išmoko atidaryti duris naudodama popieriaus sąvaržėles.
 • Greitkelio drenažinio tunelio scena, kurioje sunkvežimiui nurauna stogą, buvo nufilmuota visiškai atsitiktinai. Tiesiog filmo režisierius Jamesas Cameronas atvykęs į filmavimo aikštelę pastebėjo, jog sunkvežimis negali visas pravažiuoti po tiltu. Ir jis tą kliūtį išnaudojo labai efektingai, suteikdamas juostai dar daugiau epiškumo.
 • Gavęs 15 mln. dolerių honorarą, A. Schwarzeneggeris filme ištarė vos 700 žodžių. Išeina, kad kiekvienas aktoriaus ištartas žodis buvo vertas 21 428 dolerių.

Žiūrėkite filmo „Terminatorius 2: Paskutinė teismo diena 3D“ anonsą: 

Komentarai