fbpx
Kino industrija, Naujienos

Ieškomi jaunieji kino žurnalistai

Akimirka iš 2022 m. „LAB of Festival Journalism“ dirbtuvių Sevilijos kino festivalyje

Kad kokybiškas kinas būtų matomas, reikia tų, kurie taikliai apie jį rašytų ir kalbėtų. Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scnorama“ prisideda prie dviejų iniciatyvų, kurios padeda jauniesiems kino kritikams aštrinti mintis ir kritikos strėles.

Europos festivalių tinklas „Moving Images – Open Borders“ pratęsia registraciją į konkursą „LAB of Festival Journalism“ iki spalio 8 d. Tai reiškia, kad kino, žurnalistikos ir kitų susijusių sričių studentai bei absolventai vis dar turi progą aplikuoti ir nemokamai pasimokyti kino žurnalistikos. Augantiems profesionalams bus suteikta galimybė įgyti realios patirties dirbant Europos kino festivaliuose, tarp jų – ir „Scanoramoje“ – čia jie darbuosis drauge su kino kritiku Neilu Young’u.

Akimirka iš 2022 m. „LAB of Festival Journalism“ dirbtuvių Sevilijos kino festivalyje

Neilas Young’as – kino kritikas ir kuratorius, kurio apžvalgos ir festivalių reportažai reguliariai pasirodo „The Hollywood Reporter“, „Sight & Sound“, „Tribune“, „MUBI Notebook“ ir kituose tarptautiniuose leidiniuose. Young’as konsultuoja kelis Europos kino festivalius ir daugiau nei 20 metų dirba įvairių žiuri nariu bei pirmininku, tarp jų – 2013 m. Kanų kino festivalio „Semaine de la Critique“.

„Scanorama“ taip pat bendradarbiauuja su „Lithuanian Shorts“ – į „Shorts Critics“ kino kritikos dirbtuves atrinkti šeši dalyviai, kurie „Scanorama“ festivalio metu kalbins trumpametražių filmų kūrėjus bei rašys recenzijas apie jų filmus.

Registracijos į „LAB of Festival Journalism“ forma: https://bit.ly/miobjournalism

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.