fbpx
Kino industrija, Naujienos

Igno Jonyno „Lošėjas“ – Šiaurės šalių kino festivalyje Los Andžele

Aktorės Ruta Lee ir Oona Mekas LKC archyvas
Aktorės Ruta Lee ir Oona Mekas LKC archyvas
Aktorės Ruta Lee ir Oona Mekas
LKC archyvas

Europinio kino gerbėjai turėjo galimybę išvysti režisieriaus Igno Jonyno filmą „Lošėjas“ praėjusią savaitę vykusiame Šiaurės šalių kino festivalyje Los Andžele, JAV.

Po filmo diskusijoje su žiūrovais dalyvavo filme pagrindinį moters vaidmenį sukūrusi Oona Mekas.  Į „Lošėjo“ seansą atvyko lietuvių kilmės aktorė Rūta Lee, Lietuvos garbės konsulė  Daiva Navarrette, Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Lietuviškas filmas į festivalio programą įtrauktas Lietuvos kino cenrui užmezgus partnerystę su Šiaurės šalių kino festivaliu, rengiamu jau 16 kartą. Tikimasi, kad nuo šiol į festivalio programą kasmet bus įtraukiamas bent vienas lietuviškas filmas.

(iš kairės) Festivalio direktorius James Koenig, Lietuvos garbės konsulė Los Andžele Daiva Navarrette ir Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas LKC archyvas
(Iš kairės) Festivalio direktorius James Koenig, Lietuvos garbės konsulė Los Andžele Daiva Navarrette ir Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas
LKC archyvas

2013 m. išleistame, didelio tarptautinio dėmesio sulaukusiame rež. Igno Jonyno filme pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. Aštraus siužeto istorija su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdama unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

Filmo pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje, nuo to laiko buvo rodytas beveik 40 festivalių programose, laimėjo ne vieną apdovanojimą. 2014 m. gegužės mėnesį vykusiuose „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose  tapo geriausiu Lietuvos metų filmu, taip pat šis filmas buvo išrinktas pretendentu atstovauti Lietuvai 87-uosiuose JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskarų“  apdovanojimuose užsienio filmų kategorijoje.

Komentarai