fbpx
Naujienos

Ilgai lauktoje kosminėje operoje „Jupiterė. Pabudimas“ Milos Kunis herojė iš valytojos virs Visatos karaliene

Jupiterė. Pabudimas
Jupiterė. Pabudimas
Kadras iš filmo „Jupiterė. Pabudimas“
Nuotrauka iš „ACME Film“ archyvo

Viena labiausiai mokslinės fantastikos gerbėjų lauktų juostų – Andy ir Lanos Wachowskių naujoji kosminė opera „Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter Ascending“) – vasarį pagaliau pasieks Lietuvos kino teatrus. Pagrindinę heroję Jupiterę Džouns filme suvaidino Mila Kunis. Po nakties daugumi gimusią mergaitę visą gyvenimą lydėjo ženklai, pranašaujantys jai didžią ateitį. Mergina tebesapnuoja žvaigždes, tačiau vis nubunda žiaurioje realybėje, kur jai tenka uždirbti duonai dirbant valytoja ir kuopiant tualetus.

Kino mėgėjams „Matricos“ trilogiją bei „Debesų žemėlapį“ padovanojusių filmo „Jupiterė. Pabudimas“ režisierių teigimu, kosminė opera (angl. space opera) – tai mokslinės fantastikos kūrinys, kuriame netrūksta tarpžvaigždinių kelionių, skirtingų galaktikos dinastijų kovų ir žmogiškų išgyvenimų su romantikos prieskoniu.

Čikagoje nenusisekusį gyvenimą kenčiančios Jupiterės rutiną sujaukia netikėtas genetiškai sukurto kario ir medžiotojo Keino (akt. Channingas Tatumas) pasirodymas. Paaiškėja, kad jis į Žemę atvyko ieškodamas būtent Jupiterės, o jos genuose užprogramuota neįtikėtina galia, galinti pakeisti jėgų pasiskirstymą visoje visatoje. Tuo metu tolimoje galaktikoje, po valdovės mirties dėl visų gyvenimui tinkamų planetų valdymo grumiasi trys paveldėtojai – Balemas (akt. Eddie Redmayne‘as), Titus (akt. Douglas Boothas) ir Kalik (akt. Tuppence Middleton ). Besivaržydami dėl karūnos jie grasinasi visą galaktiką paskandinti neramumuose. Atradus Jupiterę paaiškėja, kad dėl jos genuose paslėpto palikimo, ji eilėje į sostą – pirmoji.

Norėdamas atsikratyti netikėtai pasirodžiusios varžovės Balemas skiria milžinišką atlygį tam, kuris susidoros su Jupitere. Mergina dar nesuvokia, kokie pavojai jos laukia, tačiau turint tarpplanetinio kario Keino apsaugą jos šansai išgyventi gerokai padidėja.

Andy ir Lana Wachowskiai tapo ne tik filmo „Jupiterė. Pabudimas“ režisieriais, bet ir sukūrė jo scenarijų bei patys juostą prodiusavo. Kosminė opera kino teatrus pasiekti turėjo dar pernai, tačiau tobulumo siekiantys kūrėjai nusprendė premjerą atidėti, nes buvo norima spėti pabaigti dar per 2000 specialiųjų efektų kadrų. Žadą atimanti kosminė opera „Jupiterė. Pabudimas“ Lietuvos kino teatrus pasieks vasario 6 dieną.

Filmo „Jupiterė. Pabudimas“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"