fbpx
Naujienos, Lietuviški filmai

Instagramo žvaigždė, aktorė Milda Noreikaitė filme ŽMONĖS, KURIUOS PAŽĮSTAM suvaidino pagalbos linijos darbuotoją

Kadras iš filmo ŽMONĖS, KURIUOS PAŽĮSTAM

Gegužės 28 dieną kino teatrus po antro karantino pasieks pirmasis lietuviškas filmas – jaunosios kartos režisieriaus Tomo Smulkio debiutinis ilgametražis filmas ŽMONĖS, KURIUOS PAŽĮSTAM. Jame vaidmenis kuria žiūrovams gerai žinomi aktoriai – Gabija Jaraminaitė, Arūnas Sakalauskas, Paulius Markevičius, Jolanta Dapkūnaitė, Šarūnas Rapolas Meliešius, Juozas Budraitis, Aldona Vilutytė. Taip pat ir instagrame didelio populiarumo sulaukusius ironiškus video kelianti aktorė Milda Noreikaitė.  Būtent jai atiteko vienas pagrindinių – Justės – vaidmuo.

Justė dirba pagalbos linijoje. Čia neretai paskambina ir Anatolijus. Vaikino Justė, kaip ir žiūrovas, nemato, bet visą filmą lydintis jo balsas padeda merginai išgirsti save ir pasiryžti pačiai priimti sprendimus dėl savo gyvenimo.

„Justės personažas man atrodo labai dažnas jauno žmogaus paveikslas. Jis kažkuriuo metu sustoja ir turi savęs paklausti, ar tai mano gyvenimas? Ar tai mano mintys ir norai, ar aš juos atsinešiau iš tėvų, iš santykių, aplinkos? Kaip aš noriu gyventi? Kūnui turime veidrodį, o kaip pamatyti savo vidų? Kai esam toje stotelėje, kai bandom pamatyti ir suprasti savo gyvenimą, mums labai reikia kitų pagalbos“, teigia aktorė.

Filmas ŽMONĖS, KURIUOS PAŽĮSTAM jautriai kalba apie žmonių vidines būsenas ir į vieną pasakojimą subtiliai jungia kelių skirtingų herojų patirtis bei išgyvenimus. „Man filmas pirmą kartą žiūrint atrodė kaip jausminiai paveikslai, emocijų dienoraštis, Apie mus, kurie užstringam laike, baimėse, noruose ir niekaip negalim pajudėt. Kai kurie iš mūsų susitinkam kiekvieną dieną, bet ką mes ištiesų žinom apie vienas kitą?“, retoriškai klausia Milda.  

Filmo partneris – „Jaunimo linija“. Tai viena didžiausių Lietuvoje veikiančių nemokamos emocinės paramos telefonu ir internetu tarnyba. Nuo 1991 metų veikiančioje tarnyboje dirba apie 350 savanorių, kurių tikslas – išklausyti žmones, susidūrusiais su emociniais sunkumais, ir suteikti kokybišką paramą. 

„Filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“ kalba apie atvirumo stokojančius santykus tarp žmonių, apie nesusikalbėjimą bei susvetimėjimą ir labai skaudžias to pasekmes – su tokiomis pasekmėmis „Jaunimo linijos“ savanoriai pokalbiuose susiduria kasdien. Norėtųsi, kad filmą pamatytų kuo daugiau jaunų žmonių ir būtų paskatinti nuoširdžiai pasidomėti, kaip jaučiasi šalia esantys jų draugai, artimieji. Juk nuoširdus ir atviras pokalbis yra gyvybiškai svarbus psichinei sveikatai palaikyti“, – sako filmą palaikančios nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija“ Komunikacijos vadovė Rita Stanelytė.

Filmo išankstinė premjera įvyko tarptautiniame Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“, Europos debiutų konkursinėje programoje. Čia tarptautinė kino kritikų federacija FIPRESCI jį įvertino geriausiu Baltijos jūros regione kuriančio režisieriaus filmu. Pasak žiuri, „šis Vilniaus portretas meistriškai ir jautriai susieja trijų žmonių gyvenimas, pavaizduodamas visuotinį konfliktą tarp savarankiškumo troškimo ir kitų poreikių nesuvokimo“.

Filmo scenarijų kartu su Tomu Smulkiu rašė ,,Auksiniu scenos kryžiumi” apdovanota dramaturgė Birutė Kapustinskaitė, o unikalų muzikinį takelį kūrė daugybės prizų, tarp kurių ir Venecijos bienalės ,,Auksinis liūtas”, nugalėtoja kompozitorė Lina Lapelytė.

ŽMONĖS, KURIUOS PAŽĮSTAM kino teatrus pasieks gegužės 28 d.  

Komentarai