fbpx
Naujienos

Intriguojantis ir intymumo kupinas filmas „Praeitą vasarą“ – kur yra riba tarp aistros ir racionalumo?

Kadras iš filmo „Praeitą vasarą“

Jau netrukus į Lietuva atkeliaus prancūziškas, provokuojantis, tačiau nepakartojamai jautrus režisierės Catherine Breillat (75 m.) filmas, kuris naujai pasakoja kultinio danų filmo „Širdžių dama“ istoriją.

„Praeitą vasarą“ pasakoja apie Aną, talentingą teisininkę, kuri gyvena, atrodytų, tobulą gyvenimą su mylinčiu vyru Pjeru ir dvejomis įdukromis. Tačiau viskas pasikeičia, kai į jų namus atsikrausto septyniolikmetis sūnus Teo iš ankstesnės Pjero santuokos. Netikėtai tarp Anos ir Teo užsimezga aistringas romanas, kuris priverčia Aną kovoti su savo pačios ribomis ir visuomenės tabu.

2023 metų Kanų kino festivalio konkursinėje programoje dalyvavusi drama – pirmasis režisierės Catherine Breillat filmas po 10 metų pertraukos. Paskatinta prodiuserio Said Ben Said perkurti danų filmą „Širdžių dama“, režisierė dalinasi: „Pažiūrėjusi filmą likau nustebinta. Sakyti tokius melus ir priversti žmones patikėti tavimi, tai kažkaip tau turi būti tiesa! Aš manau, kad tai puiki istorija verta Šekspyro.“ Paklausta, kuo jos versija yra kitokia, režisierė pasakoja: „Ant popieriaus tai, iš tiesų, istorija apie moterį, kuri užmezga romaną su visiškai per jaunu posūniu ir taip toliau… Tačiau tai ne ta istorija, kurią norėjau papasakoti. Mane domina troškimas, meilė, aistra, kaltė… viskas, kas mus sukuria, bet lieka nepasakyta.“

Kadras iš filmo „Praeitą vasarą“

Režisierė kino pasaulyje sukasi jau daugiau nei 40 metų bei siekia normalizuoti anksčiau kine buvusias tabu temas. Dėl šios priežasties jos filmai buvo uždrausti kai kuriose šalyse, tačiau tai neatbaido režisierės nuo nepageidaujamų temų nagrinėjimo.

Ana ir Teo santykiai tampa filmo ašimi, apnuogindami tiek psichologinius veikėjų konfliktus, tiek socialinius iššūkius. Ana, turėdama aukštą profesinę reputaciją ir šeimos įsipareigojimus, atsiduria sudėtingoje situacijoje, kurioje aistros ir moralinės dilemos susikerta pačiame jos gyvenimo centre. Žiūrovai filme vedami per sudėtingą ir emociškai įtemptą pasakojimą, kuriame meilė ir kaltė tampa neatsiejami.

Filmas „Praeitą vasarą“ kinuose pasirodo jau nuo birželio 14 dienos.

Filmo anonsas:

Komentarai