fbpx
Naujienos, Nepatogus kinas

Įpusėjo kino festivalis „Nepatogus kinas“

Festivalis „Nepatogus kinas“ Jūratės Ramanauskaitės nuotrauka
Festivalis „Nepatogus kinas“ Jūratės Ramanauskaitės nuotrauka
Festivalis „Nepatogus kinas“
Jūratės Ramanauskaitės nuotrauka

Vilniuje įsibėgėjęs tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ iki ketvirtadienio kvies žiūrovus į kino seansus. Nemažą dalį peržiūrų lydės pokabiai su kino kūrėjais ir aktualios diskusijos.

Pasak „Nepatogaus kino“ organizatorių, festivalio pradžia Vilniuje nudžiugino žiūrovų gausa ir įtraukiančiais pokalbiais su užsienio svečiais.

„Vilniuje niekada netrūksta žiūrovų, daugelis ateina ne tik pamatyti gero kino, bet ir susitikti su festivalio svečiais. Žiūrovai šiemet ilgai nepaleido filmo „Sugrįžimas į Homsą“ prodiuserio Orwa Nyrabia bei filmo „Miško daina“ operatorės Siri Klug. Iš pastarosios vos po pirmojo seanso išpirko visus atsivežtus įspūdingo filmo garso takelio įrašus“, – įspūdžiais dalinosi festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Per likusias dienas Vilniuje festivalis dar pakvies į beveik 40 seansų ir juos lydinčių susitikimų. Festivalio savaitės renginius „Pasakos“ kino teatre pradės filmo „Žmogaus mastelis“ (The Human Scale) seansas. Ši juosta pristato vieno garsiausių Danijos architektų ir urbanistų – Jano Gehlo – idėjas apie žmogų mieste, kurios padarė įtaką perplanuojant viešąsias erdves daugelyje pasaulio miestų.

Festivalis „Nepatogus kinas“ Andriaus Žemiačio nuotrauka
Festivalis „Nepatogus kinas“
Andriaus Žemiačio nuotrauka

Po filmo rengiamoje diskusijoje apie Vilniaus miestą kartu su sostinės meru Artūru Zuoku kalbėsis žinomi šalies architektai ir miesto antropologai. Kartu su Architektūros fondu organizuojamame renginyje bus bandoma atsakyti į klausimą, kaip įtraukti vilniečius į miesto viešųjų erdvių planavimą.

Antradienio vakaras „Nepatogiame kine” bus skirtas Ukrainos aktualijoms. Po filmo „Euromaidanas. Juodraštis” (Euromaidan. The Rough Cut) rengiamoje diskusijoje apie Ukrainą 2015 m. pasaulio žemėlapyje kalbėsis politikos ekspertai bei Užsienio reikalų ministerijos atstovai. Diskusiją moderuos žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Į pokalbį apie smurtą artimoje aplinkoje „Nepatogaus kino” žiūrovai bus kviečiami trečiadienį, spalio 29 d. „Pasakos” kino teatre po filmo „Privatus smurtas” (Private Violence), pasakojančio dramatiškas trijų smurtą šeimoje išgyvenusių moterų istorijas, bus surengta diskusija apie Lietuvos realijas. Pokalbyje dalyvaus Seimo narė Dalia Kuodytė, Žmogaus teisių stebėjimo instituto, Lygių galimybių plėtros centro atstovės bei Lietuvos policijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Festivalio lankytojai taip pat galės aplankyti ir kelias parodas: kino centre „Skalvija“ – nuotraukų parodą „Rusijos teismas”, skirta „Bolotnajos“ bylai, o „Gėlių paviljone“ –Vilniaus viešųjų erdvių projektų ekspoziciją.

Komentarai