fbpx
Naujienos

Ironiškoje komedijoje „Paradas“ susitinka Rasa Samuolytė ir Giedrius Savickas

Kadras iš filmo „Paradas“

Kai kurie žmonės skiriasi. Katalikai skiriasi taip pat. Bet jei kartą prisiekei meilę prieš Dievą, bažnyčia lengvai nepaleis. „Susituokti sunku, išsiskirti – dar sunkiau“, – tokią žinutę kino žiūrovams siunčia naujos lietuviškos komedijos „Paradas“ kūrėjų komanda. Lietuvos kino teatruose debiutinis režisieriaus Tito Lauciaus filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Rasa Samuolytė ir Giedrius Savickas, pasirodys kovo 3 dieną.

Pasaulinė ironiškos komedijos „Paradas“ premjera įvyko praėjusiais metais viename svarbiausių Šiaurės Europos kino festivalių – Talino kino festivalyje „Black Nights“. Po premjeros pasipylė ne tik žiūrovų komplimentai filmo režisieriui, bet ir itin teigiami kritikų atsiliepimai.

„Tikras malonumas – po premjeros rašė „Screen Daily“. „Šis linksmas filmas įrodo, kad gyvenime galima juoktis iš visko, netgi iš katalikų bažnyčios teismo“, – tai citata iš straipsnio „Cineuropa“. „Viliojantis ir beprotiškai juokingas siužetas“, – įvertino „DMovies“.

Taline nerimavęs, ar jo ironiją supras ir įvertins kino festivalio žiūrovai, filmo režisierius T. Laucius lygiai taip pat nerimauja prieš lietuvišką premjerą. „Užsieniečiai juokėsi, netgi estai kikeno, – sako filmo režisierius. – Tikiuosi, lietuviams istorija pasirodys artima, suprantama, o situacijos – juokingos. Filmą jau matė keletą kunigų, jie palaimino, ramu. Turbūt jie visi turėjo humoro jausmą.“

Kadras iš filmo „Paradas“

Filmo istorijos, kurią parašė pats T. Laucius, centre – buvę sutuoktiniai – Miglė (aktorė Rasa Samuolytė) ir Eimantas (aktorius Giedrius Savickas). Praėjus 26 metams po skyrybų, Eimantas nusprendžia siekti, kad ir jų bažnytinė santuoka taptų negaliojanti, – tada jis bažnyčioje galėtų vesti kitą moterį. Paaiškėja, kad kelias į laisvę nėra toks paprastas – teks įveikti bažnytinį teismą, net tris tribunolus ir susipažinti su daugybe kunigų ir įtikinti juos, kad vos keletą metų trukusi santuoka buvo negaliojanti. Tam reikės pasitelkti ne tik išmonę, bet ir nuodėmę – melagystes.

Absurdiškų situacijų, ironijos ir švelnaus humoro kupina komedija „Paradas“ turi ir antrąją liniją, kurioje režisierius pasakoja apie Miglės vadovaujamą pučiamųjų orkestrą, kuriame iš pareigos tėvams groja Miglės dukra Gabrielė (Barbora Bareikytė). Pareigos jausmas vieną dieną išnyksta, Gabrielė trimitą iškeičia į kapueiros kovos menų treniruotes, o orkestras netenka savo pagrindinės muzikantės. Lyg tyčia reikia ruoštis svarbiam koncertui parade…

Kadras iš filmo „Paradas“

„Šios dvi linijos susijungia į vieną – ir bažnyčios teismas, ir laukuose vykstantis paradas kuria absurdiškas situacijas. Filmo herojai jose atsiduria, nors visiškai to nenorėtų“, – savo debiutinio filmo pavadinimą aiškina T. Laucius. Savo filmo personažus ir juos vaidinančius aktorius jis nardina į ne visada patogias, bet labai juokingas situacijas. O kai kurios filmo frazės neabejotinai galėtų tapti liaudies folkloru – „Garbė Jėzui Kristui! – Pagarba abipusė!“

Ironiška komedija „Paradas“ Lietuvos kino teatruose bus rodoma nuo kovo 3 dienos. Filmą kūrė kino filmų gamybos kompanija „Afterschool“, iš dalies finansavo Lietuvos kino centras. Filmo scenarijaus autorius ir režisierius T. Laucius, operatorius Laurynas Bareiša, dailininkė Justė Vazgytė, prodiuserė Klementina Remeikaitė, vaidina: R. Samuolytė, G. Savickas, Valentinas Novopolskij, Barbora Bareikytė. Kostas Smoriginas, Juozas Budraitis, Kęstutis Jakštas, Aleksas Kazanavičius, Asta Zacharovaitė, Vidas Petkevičius.

Filmo anonsas: 

 

 

 

Komentarai