fbpx
Naujienos

Išankstinėse „Šerkšno“ premjerose su Šarūnu Bartu diskutuos Rimvydas Valatka ir Olegas Šurajevas

Kadras iš filmo „Šerkšnas“

Karą Ukrainoje meno kalba tyrinėjančio Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjeros Lietuvoje taps įvykiu ne tik kino pasaulyje. Su režisieriumi po išankstinių premjerų Vilniuje diskutuos politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka ir komikas Olegas Šurajevas. Išankstinės premjeros taip pat įvyks Kaune ir Klaipėdoje.

„Šerkšnas“ yra devintasis ilgametražis vieno garsiausių Lietuvos režisierių filmas. Filmuotas Lenkijoje ir Ukrainoje, priartėjus prie fronto linijos Donbase, jis siekia atsakyti, kaip karas keičia žmones.

Filme pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys lietuvių aktoriai Mantas Jančiauskas ir Lyja Maknavičiūtė, o karo žurnalistės vaidmenį atlieka prancūzų kino ikona Vanessa Paradis. Kanuose pristatytas ir puikiai įvertintas filmas kitą savaitę atkeliauja į Lietuvą.

Rimvydas Valatka: „Bartui pavyko pavaizduoti tai, kas neįmanoma“

„Kaip pavaizduoti karą? Karas yra toks baisus, jog parodyti jį tiems, kurie jame nėra buvę, realiai yra neįmanoma. Šarūnas Bartas to ir nebando daryti. Režisierius rodo gyvenimą: žmonės važiuoja, geria vyną ir degtinę, kalba banalybes, mylisi. Karas taip neįsivaizduojamai toli net tada, kai ekrane pasirodo realūs Ukrainos kareiviai“, – sako R. Valatka.

„Bet staiga“, – tęsia jis. „Šūvis, ir paaiškėja, kad karas yra čia. Riba tarp taikos ir karo susprogsta. Šita riba, kurios nėra, tokia sukrečianti, kad, slenkant titrams, beveik galiu tvirtinti, kad Bartui pavyko pavaizduoti tai, kas neįmanoma“, – sako Rimvydas Valatka.

Politikos apžvalgininkas režisierių kalbins po „Šerkšno“ išankstinės premjeros Vilniuje, rugpjūčio 15 dieną. Greta kviestinių svečių, į šį seansą parduodami ir bilietai žiūrovams.

Komikas ir laidų prodiuseris Olegas Šurajevas – virš 100 tūkst. žmonių sekama socialinių tinklų asmenybė, priešingybė viešumo vengiančiam Šarūnui Bartui. Tačiau Ukrainos kovos už laisvę tema aktuali jiems abiems. Olegas lankėsi Ukrainoje po Maidano, o vienas populiariausių jo „stand up“ pasirodymų įrašų yra apie Vladimirą Putiną.

Šurajevo ir Barto pokalbis vyks po rugpjūčio 17-osios „Kino po žvaigždėmis“ seanso Vilniuje, Valdovų rūmų kieme.

Klaipėdoje įvyks diskusija ir su Valentinu Masalskiu

Trečiadienį, rugpjūčio 16-ąją įvyks išankstinė „Šerkšno“ premjera Klaipėdoje. Kino teatre „Forum Cinemas“ su filmo aktoriais po seanso diskutuos laidų vedėjas Richardas Jonaitis. Išankstinė „Šerkšno“ premjera taip pat įvyks Kaune: rugpjūčio 16-ąją „Forum Cinemas“ kino teatre. Bilietai į visas išankstinės premjeras jau prekyboje.

Nuo rugpjūčio 18-osios „Šerkšnas“ bus rodomas visoje Lietuvoje: Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje, Ukmergėje, Utenoje, Marijampolėje, Varėnoje, Alytuje, Gargžduose, Nidoje, Jurbarke ir kituose.

Rugpjūčio 19-osios seansas Klaipėdos „Kultūros fabrike“ bus ypatingas: čia po seanso su Šarūnu Bartu kalbėsis režisierius Valentinas Masalskis.

„Šerkšnas“ jau parodytas ir puikiai įvertinas Kanų paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“, Lokarno kino festivalyje bei Vroclavo kino festivalyje „Nauji horizontai“.

„Šerkšno“ anonsas: 

 

 

Apie Šarūno Barto „Šerkšną“: 

Filmo herojai Rokas ir Inga – naujos, laisvos Lietuvos jaunuoliai, kurie nematė karo, nepatyrė okupacinės valdžios represijų ir prievartos. Jie avantiūriškai sutinka su pasiūlymu nuvežti humanitarinės pagalbos krovinį mikroautobusu iš Vilniaus į Kijevą. Entuziastingas užmojis jaunai porai tampa didžiuliu išbandymu ir jiems nelieka nieko kita, kaip tik pasikliauti savimi. Kelias veda į apleistą snieguotą Donbasą. Ieškodami sąjungininkų ir pastogės, jaunuoliai susiduria su žmonėmis, kurių gyvenimą pakeitė karas. Artėdami prie fronto linijos Rokas ir Inga artėja ir vienas prie kito. Karo akivaizdoje jie ima suvokti gyvybės trapumą bei meilės vertę.

Komentarai