fbpx
Naujienos, Nepatogus kinas

Išankstiniame „Nepatogaus kino“ seanse skambės pankiška malda ir baltarusių rokas

Kadras iš filmo „Pussy Riot: pankiška malda“ „Nepatogaus kino“ archyvas
Kadras iš filmo „Pussy Riot: pankiška malda“
„Nepatogaus kino“ archyvas

Spalio 16 d., trečiadienį, likus savaitei iki septintojo žmogaus teisų kino festivalio „Nepatogus Kinas“, renginio organizatoriai lankytojus kviečia į išankstinį kino seansą. Menų fabrike LOFTAS bus parodytas filmas „Pussy Riot: pankiška malda“, o gyvo garso koncertą surengs baltarusiško pankroko grupės.

Režisierių Mike Lerner ir Maxim Pozdorovkin filmas pasakoja visame pasaulyje nuskambėjusią merginų grupės „Pussy riot“ pasipriešinimo ir įkalinimo istoriją. Filme panaudota archyvinė medžiaga, interviu su artimaisiais ir teismo posėdžių įrašai parodo šio proceso absurdiškumą bei sugriauna stereotipus apie „Pussy Riot“  merginas.

Po kino seanso į LOFTO scena žengs jaunų Baltarusijos roko grupių „Akute“ ir „Clover Club“ muzikantai, kurių programa tęsis iki vėlaus vakaro. Kaip įprasta, „Nepatogaus kino“ renginiuose laukiami visi – kiek verta mokėti už bilietą palikta nuspręsti kiekvienam žiūrovui. Mažiausia galima suma – 1 centas.

„Šiuo renginiu pristatome išskirtinį filmą ir anonsuojame artėjančio festivalio programą. Tai visų pirma yra mūsų padėka ištikimiausiems gerbėjams, kurie pirko festivalio minutes ir taip parėmė „Nepatogų kiną“, – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Pasak jo, šių metų pavasarį festivalio gerbėjai iš viso nusipirko 800 „Nepatogaus kino“ minučių ir taip parėmė festivalį daugiau nei 8 tūkst. litų. Išankstinis kino seansas yra ir pirmasis „savininkų“ susirinkimas.

Vakaro metu bus surengtas aukcionas, kur festivalio gerbėjai galės įsigyti unikalius „Nepatogaus kino“ plakatus, kurie ankstesniais metais nėra praėję Vilniaus miesto savivaldybės cenzūros. Visos aukciono metu surinktos lėšos bus pervestos „Pussy Riot“ merginų artimuosius remiančiam fondui.

Septintasis žmogaus teisių kino festivalis „Nepatogus kinas“ vyks Vilniuje spalio 23-30 dienomis, o lapkritį persikels į dar dešimtį kitų Lietuvos miestų. Festivalio programoje – 42 dokumentiniai filmai, kurių peržiūras lydės susitikimai su režisieriais, visuomenininkais ir filmų herojais.

Daugiau informacijos apie festivalį – svetainėje www.nepatoguskinas.lt

Komentarai