fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Išgirskite: filmo „Šventasis“ režisierius ir kompozitorius sukūrė pop merginų grupę „Kapučino“

Kadras iš filmo „Šventasis“

Prekyboje jau pasirodė pirmieji bilietai į Andriaus Blaževičiaus filmo „Šventasis“ išankstines premjeras didžiųjų Lietuvos miestų kino teatruose. Šiemet „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose geriausiu filmu pripažintas „Šventasis“ visoje šalyje bus rodomas nuo rugsėjo 22 d. Artėjant nacionalinei premjerai režisierius A. Blaževičius ir kompozitorius Vytautas Rasimavičius pasakoja apie filmo garso takelį – neegzistuojančios, specialiai „Šventajam“ sukurtos pop merginų grupės „Kapučino“ muziką.

Gyvenimas – kaip pop muzika

Pop muzika skamba ir A. Blaževičiaus trumpametražiame filme „Dešimt priežasčių“ (2011), kuris taip pat buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“. „Pop muzika atspindi mano filmų personažus. Be to, mane visą laiką stebino, kaip ji sugeba paliesti žmonių jausmus. Tai, kad lyriškų, banalių meilės baladžių klausytojai verkia per koncertus, mane keistai žavi. Man atrodo, kad gyvenimas toks ir yra – kaip pop muzika“, – sako geriausias šių metų režisierius A. Blaževičius.

„Šventojo“ garso takelį kūrė muzikos prodiuseris, kompozitorius V. Rasimavičius. Pasak jo, net nebuvo minties filme naudoti jau egzistuojančios grupės muziką. „Andrius – labai kruopštus režisierius, tad jis norėjo sukurti fiktyvią grupę. O 2008-aisiais, filme vaizduojamu laikotarpiu,  populiarus lietuviškas, Rytų Europos popsas puikiai primena, kaip tada buvo niūru“, – pasakojo kompozitorius, kuris labiau pabrėžia pačios idėjos sukurti tokią grupę svarbą nei pačią muziką.

Reklamoje dirbantis, tad daug ir įvairios muzikos kuriantis V. Rasimavičius pripažįsta, kad sukomponuoti pop dainos melodiją ir žodžius nėra sudėtinga. Pasak jo, nors ir neklausai tokios muzikos, pasąmonėje išlikę kažkur aplinkoje neišvengiamai girdėti ritmai. Tais stereotipiniais skambesiais garso takelio autoriaus ir rėmėsi perteikdamas A. Blaževičiaus sumanymą.

„Kapučino“ daina „Vėlu“

Rožiniai akiniai

Metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama mechaniko iš provincijos Vyto istorija 2008-aisiais. Vyto patiriamus išgyvenimus itin natūraliai ir profesionaliai perteikė šiemet geriausiu aktoriumi pripažintas Marius Repšys. Greta netikėtai bedarbiu tapusio Vyto meilės trikampio dramos vyksta nuotykiai, susiję su vyruko, kuris prisiekinėja matęs Jėzų Kristų, paieškomis. Tuo tarpu Vyto mažametės dukros laukia į jų miestą atvykstančios grupės „Kapučino“ koncerto.

Dramatizuoti nelinkęs, dažniau ironizuojantis režisierius faktą, kad „Kapučino“ dainas mintinai moka ir koncerto laukia ne suaugusieji filmo personažai, bet vaikai, aiškina tuo, kad „norėjosi parodyti televizijos įtaką vaikų sąmonei, televizijos, kuri formuoja žmogaus skonį nuo mažų dienų“.

Koncerto scena, A. Blaževičiaus teigimu, yra viena svarbiausių. Ji filmuota Kirtimų kultūros centre, o pagrindinius pop merginų grupės narių vaidmenis atliko neprofesionalios aktorės. Minėtoje lokacijoje jau daug metų kiekvieną šeštadienį vyksta diskotekos „Šokiai kam per 30“, kurių lankytojai ir tapo koncerto scenos masuote.

„Norint papasakoti Vyto istoriją, jo gyvenime prasidėjusius svarbius, daugelio žmonių panašiai išgyventus įvykius, reikėjo rožinių akinių, kuriais ir tapo lietuviškas popsas. Ji yra iliuzija, miražas, kažkas, kas turi prasmę, bet tuo pačiu yra tuščia. Sunku paaiškinti, reikia tai pamatyti ir suprasti pačiam“, – sako A. Blaževičius.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.