fbpx
Naujienos

Įsimylėjėliams – intriguojančių filmų vakaras

Filmo „Apgaulinga aistra“ plakatas  Kino centro „Garsas“ archyvas
Filmo „Apgaulinga aistra“ plakatas
Kino centro „Garsas“ archyvas

Švento Valentino diena – romantiškiausia diena metuose, kai žmonių širdis užlieja meilės banga ir kyla noras parodyti ypatingą dėmesį mylimiesiems. Šia  proga vasario 15 dieną kino centras „Garsas“ Panevėžyje kviečia žiūrovus į Valentino kino naktį. Šventinėje vakaro programoje bus pristatyti keturi intriguojantys filmai.

Didžiojoje salėje 21:15 val. – trileris „Apgaulinga aistra“ („Arbitrage“, rež. Nicholas Jareck, JAV, Lenkija, 2012) ir Krokuvoje gimusios režisierės Małgorzatos Szumowskajos drama „Jos“ („Elles“, Prancūzija, Lenkija, Vokietija, 2011).

Filmą „Apgaulinga aistra“ žurnalas „Newsweek“ pavadino moterų numylėtinio Richardo Gere΄o „karjeros viršūne“. Iš pirmo žvilgsnio filmo siužetas atrodo lengvai nuspėjamas: pagrindinis kino juostos herojus – Robertas Milleris – tikras sėkmės džentelmenas, turintis darnią šeimą ir solidžią sąskaitą banke. Tačiau yra ir kita, tamsioji, jo gyvenimo pusė – tai aistra jaunai prancūzų dailininkei bei nuolat vykdomos finansinės machinacijos. Antrojo filmo „Jos“ pagrindinė filmo herojė – vidutinio amžiaus krizę išgyvenanti prancūziškojo žurnalo „Elle“ žurnalistė Ana. Vieną dieną ji gauna užduotį parašyti straipsnį apie studenčių prostituciją. Susitikus su dviem merginomis ir išklausius jų pasakojimus paaiškėja, jog studenčių gyvenimo istorijos nėra tokios, kokias Ana tikėjosi išgirsti. Tai priverčia ją suvokti, kad jos pačios gyvenimas pradeda irti.

O Mažojoje salėje 21 val. prasidės tikra lietuviškos meilės fiesta, skirta tik suaugusiems, su filmais „Tyli naktis“(rež. Maris Martisonas, Lietuva, 2013) ir  „Aurora“.

Filme „Tyli naktis“ veiksmas vyksta šių dienų Vilniuje, šventą Kūčių vakarą, tačiau šis vakaras toli gražu nebus toks šventas, kokio galima būtų tikėtis… Pagrindiniai kino juostos herojai – Ana ir Tomas – kartu su dviem savo vaikais ruošiasi vykti pas Tomo tėvus švęsti Išganytojo gimimo. Vos tik pravėrus Tomo tėvų Ričardo ir Nijolės buto duris atsiduriame pasaulyje, kuriame visi kaip įmanydami stengiasi suvaidinti padoriai atrodančią šeimyną. Režisierės Kristinos Buožytės fantastinėje dramoje „Aurora“ (Lietuva, Prancūzija, Belgija, 2012) nuvilnija fatališka meilės istorija, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka Marius Jampolskis, Jurga Jutaitė ir panevėžietis Rudolfas Jansonas. Lukas ir Aurora dalyvauja tarptautinės mokslininkų komandos vykdomame eksperimente, kurio tikslas – informacijos perdavimas neuroniniame lygmenyje. Aurora – po automobilio avarijos komos ištikta moteris, kuri, prasidėjus eksperimentui, nė nenutuokia, kas jai nutiko. Eksperimento metu Lukas patenka į paslaptingą ir viliojantį Auroros pasaulį ir, išlaisvinęs instinktus bei užslopintas fantazijas, pradeda lėtą metamorfozės procesą…

Tegyvuoja meilė ne tik kine, bet ir gyvenime!

Parengė: Inga Sergušina

Kino centro  „Garsas“ informacija

Komentarai