fbpx
Kino industrija, Naujienos

Išrinkti geriausių filmo recenzijų autoriai

Jaunojo kino kritiko konkursas
LKC archyvas

Baigėsi Lietuvos kino centro inicijuotas Jaunojo kino kritiko konkursas, kuriame šiemet varžėsi  daugiau nei 40 dalyvių. Geriausiai kino kritiko plunksną įvaldę moksleiviai galės mėgautis filmais kartu su draugais.

Konkurse pirmąją vietą laimėjo Kamilė Jarukaitytė iš Ukmergės J. Basanavičiaus gimnazijos už filmo „Paskutinė atostogų diena“ recenziją. Antrąją vietą užėmė Ieva Tamoševičiūtė iš Ukmergės A. Smetonos gimnazijos už filmo „Nesamasis laikas“ recenziją. Trečioji vieta atiteko Aistei Mažuolytei  iš Pasvalio P. Vileišio gimnazijos už filmo „Karalių pamaina“ recenziją.

„Džiugu, kad šiemet visi konkurso prizininkai pasirinko lietuviškus filmus: nuo kino klasikos iki naujausių filmų. Augantis moksleivių domėjimasis lietuvišku kinu – tai dar viena paskata tęsti šį jau tradiciniu tapusį konkursą. Jų darbai atskleidžia savitą jaunosios kartos požiūrį, nustebina netikėtomis įžvalgomis“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Geriausios recenzijos paskelbtos LKC interneto svetainėje bei Facebook paskyroje, taip pat kino naujienų tinklapyje Kinfo.lt. Jų autoriams įteikti diplomai ir pakvietimai į kino teatrą.

Konkurso dalyvių darbus vertino trijų profesionalių kino kritikų komisija. Pasak komisijos narių, filmo recenzija – specifinis žanras, todėl ir konkurso dalyviams vertėtų labiau atkreipti dėmesį ir į šio žanro reikalavimus. Kita vertus, maloniai stebina kino kalbos vartojimas rašant recenzijas. Jaunieji kritikai itin atidūs filmų veikėjų vidiniam pasauliui, jų jausmams.

Recenziją buvo galima rašyti apie bet kurį kino teatre matytą filmą arba pasirinkti filmus iš įvairių pasiūlytų platformų. Be to, šiais metais dalyviai galėjo rinktis ir tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio repertuaro filmus.

Jaunojo kino kritiko konkurso tikslas – skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti. O taip pat  padėti užmegzti tiesioginį ir labai svarbų ryšį tarp kino ir auditorijos.

Komentarai