fbpx
KINFO apdovanojimai, Naujienos

Išskirtinė galimybė išvysti į „KINFO apdovanojimai 2016“ antrąjį etapą patekusius trumpametražius filmus

„KINFO apdovanojimai 2016“
„KINFO apdovanojimai 2016“

„15min“ ir „KINFO“ komanda paskutinę sausio savaitę kasdien dovanoja po trumpametražį filmą. Kiekvieną dieną nuo sausio 26 d. iki 31 d. 12 val. galėsite pamatyti po vieną į „KINFO apdovanojimai 2016“ antrąjį etapą patekusį trumpametražį vaidybinį ar trumpametražį dokumentinį filmą. Balsuoti už labiausiai patikusius 2015 metų lietuviškus filmus galite www.kinfoapdovanojimai.lt.

  1. „Pakeleiviai“, 17 min, trumpametražis dokumentinis, rež. Linas Mikuta
Kadras iš filmo „Pakeleiviai“ „Cloud Production“ archyvas
Kadras iš filmo „Pakeleiviai“
„Cloud Production“ archyvas

Trys sušalę tranzuotojai, stovintys ant kelio gruodžio mėnesį, atskleidžia po nedidelę savo sielos kertelę vairuotojui, paėmusiam juos pavėžėti. Dalindamiesi savo istorijomis ir mintimis jie atveria savo gyvenimus, nors vienas kito nepažįsta ir, galbūt, niekada nesusitiks. Viskas, kas juos jungia – tai ta pati mašina, tas pats vairuotojas ir tas pats kelias, kuriuo jie visi keliauja…

  1. „Iglu“, 20 min., trumpametražis vaidybinis, rež. Vytautas Katkus, Marija Kavtaradzė

Po kelerių metų užsienyje Greta grįžta į mamos namus Lietuvoje. Atvažiavusi ji pamato, kad jos kambarys paverstas nuosava mamos kirpykla. Iš pradžių Greta nežino, kur dėtis, bet vieną vakarą per televizorių pamačiusi reportažą apie eskimų namelius iglu mergina pagalvoja, kad tai galėtų būti puiki išeitis. Baltasis namelis iškyla greitai, tačiau ne mažiau greitai prasideda ir rajono gyventojų skundai – kur tai matyta, vidury rajono stovi kažkoks iglu?!

  1. „Marių katės“, 7 min., trumpametražis dokumentinis, rež. Eglė Burbaitė

Juodkrantėje yra įlanka, kuri pavadinta Gintaro įlankos vardu. Bet ten seniai nebėra gintaro. Vietoj jo – katės. Daugybė benamių kačių… Argi mes nesam atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukiname?

„Apie Gintaro įlanką ir joje karaliaujančias benames kates panorau papasakoti, kad paskatinčiau ir kitus susimąstyti apie mūsų pareigas prieš tuos, kuriuos prisijaukiname. Papasakoti be didaktikos ir moralizavimo, paliekant žiūrovui erdvės pačiam nuspręsti, ar tokia kačių padėtis yra teisinga, ar ne“, – sako filmo režisierė ir prodiuserė E. Burbaitė.

  1. „Tuštumos kilpos“, 10 min., trumpametražis vaidybinis, rež. Gabrielė Labanauskaitė, Adomas Jablonskis

„Tuštumos kilpos“ – tai vizualus eilėraštis, kurio verbali kalba išversta į kinematografijos kalbą. Filmo metafora simbolizuoja užmirštus pasąmonės kambarius, į kuriuos kiekvienas žmogus užsuka savo prisiminimuose ar sapnuose. Kartais į šias slapčiausias teritorijas nepavyksta patekti su jokiais raktais, kartais – durys atsidaro savaime.

  1. „Suokalbis“, 30 min., trumpametražis dokumentinis, rež. Artūras Jevdokimovas
Kadras iš filmo „Suokalbis“ „LKS“ archyvas
Kadras iš filmo „Suokalbis“
„LKS“ archyvas

Filmas apie laiką, į kurį niekada nebegrįšime. 10-ojo dešimtmečio pabaigoje kultinė Vilniaus kavinė „Suokalbis“ jau ritosi į saulėlydį, tačiau joje vis dar rinkdavosi įvairūs menininkai – skirtingo amžiaus, pripažinti ir nežinomi, kūrybinių specialybių studentai ir, žinoma, atsitiktiniai žmonės. Audringos diskusijos kartais trukdavo iki paryčių. O kartais viskas tiesiog baigdavosi per kraštus virstančiomis peleninėmis ir tuščiais buteliais. XXI a. suklestėjo klubų kultūra, „Suokalbio“ ir panašių kavinių bendruomeniškumas išnyko alkoholio garuose ir tabako dūmuose.

  1. „Vaiduoklis, kurio neprisimenu“, 15 min., trumpametražis vaidybinis, rež. Jonas Trukanas

Pagyvenusios mokytojos Vilmutės namuose vaidenasi. Erzinantis vaiduoklis neleidžia Vilmutei miegoti, griauna jos rutiną, ir dar rūko bute. Tačiau vaiduoklis nežino, kad pasirinko netinkamą auką – Vilmutės namai yra jos tvirtovė, tad ji padarys viską, kad susigrąžintų savo namų ramybę.

Nominuotų filmų transliacijos 15min.lt:

Sausio 26 d., antr., 12 val. – „Pakeleiviai“, nominacija „Trumpametražis dokumentis filmas“

Sausio 27 d., treč., 12 val. – „Iglu“, nominacija „Trumpametražis vaidybinis filmas“

Sausio 28 d., ketv., 12 val. – „Marių katės“, nominacija „Trumpametražis dokumentis filmas“

Sausio 29 d., penkt., 12 val. – „Tuštumos kilpos“, „Trumpametražis vaidybinis filmas“

Sausio 30 d., šešt., 12 val. – „Suokalbis“, nominacija „Trumpametražis dokumentis filmas“

Sausio 31 d., sekm., 12 val. – „Vaiduoklis, kurio neprisimenu“, nominacija „Trumpametražis vaidybinis filmas“

 

Komentarai