fbpx
Naujienos

Iššūkio „Odisėja72“ kulminacija: filmų premjeros ir apdovanojimai geriausiems (nuotraukų galerija)

Iššūkio „Odisėja72“ apdovanojimai
Nuotr. autorius Benas Navanglauskas

Po specialios 72 valandų filmų kūrimo iššūkio „Odisėja72“ metu sukurtų trumpo metro filmų premjeros Forum Cinemas Vingis kino teatre, išdalinti apdovanojimai geriausiai įvertintiems filmams. Penktadienį iššūkį įgyvendinusios komandos išsidalino daugiau nei 10 000 eurų vertės prizinį fondą – paaiškėjo ir geriausias šių metų filmas bei perspektyviausia komanda, pelniusi galimybę dalyvauti analogiškame iššūkyje Kinijoje.

Nugalėtoją rinko iš septyniolikos naujų filmų

„Odisėja72“ filmų peržiūros metu pristatyta devyniolika naujų trumpo metro filmų – nuo romantinių komedijų iki mokslinės fantastikos. Septyniolika naujai sukurtų filmų atitiko iššūkio reikalavimus ir dalyvavo konkursinėje programoje bei varžėsi dėl šešių nominacijų. Filmus vertino kompetentinga tarptautinė komisija: režisierė ir scenaristė Eglė Vertelytė, vaizdo operatorius Mantas Šatkus, festivalių programų sudarytojas Peter Murdmaa iš Estijos ir filmų kritikas, teoretikas ir prodiuseris Bruno Ascuks iš Latvijos.

Geriausiu šių metu filmu buvo išrinkta komandos „Ursa ir Kava“ sukurta komedija „Džiaugsmas“.  Komanda pelnė kino technikos nuomos kompanijos „Prorent“ įsteigtą prizą – 5 000 eurų vertės čekį profesionalios technikos nuomai, kurį galės panaudoti filmuojant ateities projektus. Komisijos narys festivalių programų sudarytojas Peter Murdmaa pristatydamas nugalėtoją teigė, jog trumpo metro filmai – tai perspektyvi ir nuolat stiprėjanti kino rinkos dalis, o tokio tipo projektai prisideda prie perspektyvių kūrėjų augimo.

Renginį organizuojančios video agentūros TURBO vadovas Airidas Janušauskas sako, jog šiuo iššūkiu siekiama burti ir stiprinti kino, video, animacijos ir audiovizualinių menų kūrėjų bendruomenę, skatinti naudingų ilgalaikių pažinčių užmezgimą ir bendrų projektų vystymą ateityje. Tai vienintelis tokio tipo projektas Lietuvoje, kurio ambicijos auga kasmet.

Iššūkio „Odisėja72“ apdovanojimai
Nuotr. autorius Benas Navanglauskas

Stebina išmone ir originalumu

Perspektyviausios komandos titulą ir kelialapį trims komandos nariams dalyvauti filmų kūrimo iššūkyje Kinijoje pelnė komanda „Focus Pullers“ už sukurtą romantinį filmą „Saldus troškimas“, pasakojantį apie trijų jaunų žmonių norus, kurių jie patys dar nesupranta. Kelialapį į Kiniją komandai dovanoja trumpametražių filmų festivalis „Jinzhen Short Film Festival“. 

Komisijos sprendimu, originaliausiai iššūkio atidarymo metu pateiktą užduotį įgyvendino komanda „Nu ir ką“, sukūrusi komediją „Esamasis laikas“. Trumpo metro filme pasakojama istorija apie socialinės distopijos laiką, kuomet valdžia draudžia lietuvių kalbą, o skatina anglų kalbos vartojimą. Už originaliausią užduoties įgyvendinimą komanda pelnė „Camgear“ trikojį ir „Angelbird“ SSD diską.

Po filmų peržiūros vyko žiūrovų balsavimas salėje, kurio metu buvo išrinkta komanda, pelniusi žiūrovų simpatijų prizą. Žiūrovų sprendimu, šis titulas taip pat atiteko komandai „Nu ir ką“ už originaliausia pripažintą komediją „Esamasis laikas“. Už gebėjimą pavergti žiūrovų simpatijas šiai komandai atiteko „Swit“ nešiojama dviejų spalvų panelinė lempa.

Vertino ir kinematografiją bei montažą

Kinematografiškiausio filmo kategorijoje laimėjo komandos „Komanda be pavadinimo“ mokslinės fantastikos filmas „Monstras“, pasakojantis apie post-apokaliptiniame pasaulyje gyvenančios poros santykius. Komandai atiteko 1000 eurų vertės čekis susikomplektuoti „Shape“ kameros rig’ą, „Orcabags“ kuprinė operatoriui ir specialus „Bright Tangerine“ metras filmavimams.

Apdovanojimą už geriausią montažą pelnė komanda „House of Puglu“ ir jos sukurtas fantastinis filmas „Drift“ – dviejų pilotų, nuobodžiaujančių kosminiame laive, nuotykių istorija. Komanda laimėjo profesionalią „Grass Valley“ programinę montavimo įrangą „Edius 9“.

Prizus už originaliausią užduoties įgyvendinimą, žiūrovų simpatijas, geriausią kinematografiją ir montažą įsteigė „Hannu Pro Vilnius“ — profesionalios video ir audio technikos tiekėjai televizijoms, kino studijoms ir profesionalams Baltijos šalyse.

Visus iššūkio metu sukurtus filmus netrukus bus galima peržiūrėti renginio tinklalapyje www.odiseja72.lt, o nominacijas pelnę filmai bus patalpinti ir legalioje lietuviškų filmų platformoje www.kinofondas.lt.

Komentarai