fbpx
Naujienos, Kino industrija, Lietuviški filmai

Istorinis įvykis nepriklausomos Lietuvos kine: Tito Lauciaus filmo „Paradas“ scenarijų įsigijo Lenkijos kino kompanija

Režisierius Titas Laucius

Sekmadienio vakarą oficialiai paskelbta, kad Lenkijos kino kompanija „Giant Films“ kurs savą lietuvių scenaristo ir režisieriaus Tito Lauciaus debiutinio kino filmo „Paradas“ versiją. Filmavimai turėtų prasidėti dar šiais metais, jau patvirtintas ir darbinis filmo pavadinimas – „Skyrybos“ („Rozwodnicy“).

„Aš ne tik džiaugiuosi, bet ir viliuosi, kad po šios naujienos gal pagaliau bus atkreiptas didesnis dėmesys į naujosios kartos lietuvių kino scenaristus, kurie nėra tik fantazijos vaisius. Jie iš tiesų egzistuoja, todėl pasiruoškite, nes jie neišvengiamai ateina!“ – emocijų neslėpė kino filmo „Paradas“ režisierius ir scenarijaus autorius T. Laucius.

Lenkų kino kūrėjai lietuvių filmą nusižiūrėjo dar Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, kur 2021 metais sesijoje „Baltic Event Works in Progress“ buvo pristatytas filmo „Paradas“ projektas. „Kai Taline pamačiau „Parado“ pristatymą, iškart įsimylėjau Tito scenarijų ir sumanymą, tada ir kilo mintis, kad filmo teises galima parduoti kitų šalių kino kūrėjams. Šis T. Lauciaus sumanymas tinka skirtingoms šalims, todėl galėtų būti daug skirtingų filmo versijų“, sako scenarijaus perkūrimo teisių sandorį prižiūrėjusi „Media Move“ atstovė Justyna Koronkiewicz.

Kadras iš filmo „Paradas“

Lenkų kino prodiuseris Radoslawas Grabikas neabejoja, kad Lenkija ypač tinka istorijai, kurios centre – Bažnytinis tribunolas ir prieš du dešimtmečius išsiskyrusios poros mėginimas anuliuoti bažnytinę santuoką. Pagrindinius filmo veikėjus tai panardina į juokingas, ironiškas ir nesusipratimų kupinas situacijas. „Pažiūrėjęs filmą, pamačiau, kokį stiprų smagios komedijos potencialą jis turi. Mes nesiruošiame demonizuoti dvasininkų, bet tikrai pasišaipysime iš visų, dalyvaujančių veidmainystėje“, sakė prodiuseris R. Grabikas.

Lenkišką lietuviško filmo „Paradas“ versiją režisuoti turėtų Aleksandras Pietrzakas, scenarijų kuria Łukaszas Światowiecas, Michałas Chacińskis ir R. Grabikas. Kūrėjai jau dabar kalba apie tai, kad filmas bus skirtas plačiai auditorijai, o ne festivaliams. „Daugiau komercijos ir dar juokingiau“, žada filmo prodiuseris R. Grabikas.

Kadras iš filmo „Paradas“

Įdomu yra tai, kad būtent iš šio lenkų prodiuserio lietuviai nusipirko romantinės komedijos „Planet Single“ scenarijaus perkūrimo teises ir išleido į ekranus kino filmą „Tobulas pasimatymas“.

Šiuo metu T. Lauciaus „Paradą“ Berlyno festivalio kino mugėje EFM pristatanti „Afterschool“ prodiuserė Klementina Remeikaitė sakė, kad šis įvykis yra didžiulis visos Lietuvos kino industrijos laimėjimas: „T. Lauciaus scenarijus yra pirmasis užsienio šalims parduotas lietuviškas kino scenarijus nuo tada, kai Lietuva iškovojo nepriklausomybę. Tai tik dar kartą įrodo, kad esame tarptautinės kino industrijos dalis ir šiandien galime džiaugtis ne tik serviso paslaugomis, kuriomis mielai naudojasi į Lietuvą filmuoti atvykę užsienio kino kūrėjai, bet ir tuo, kad gebame kurti vertingą ir patrauklų turinį, leidžiantį užsieniečiams įgyvendinti savus filmo scenarijaus variantus.“

Ironiška komedija „Paradas“ į Lietuvos kino teatrus atkeliauja kovo 3 dieną. Filmą kūrė kino filmų gamybos kompanija „Afterschool“, iš dalies finansavo Lietuvos kino centras. Filmo scenarijaus autorius ir režisierius T. Laucius, operatorius Laurynas Bareiša, dailininkė Justė Vazgytė, prodiuserė K. Remeikaitė. Vaidina: Rasa Samuolytė, Giedrius Savickas, Valentinas Novopolskij, Barbora Bareikytė. K. Smoriginas, J. Budraitis, Kęstutis Jakštas, Aleksas Kazanavičius, Asta Zacharovaitė, V. Petkevičius.

Filmo anonsas: 

Komentarai