fbpx
Naujienos

Italų filmas „Chimera“ kviečia pasinerti į minčių, svajonių ir jų paieškų trilerį

Kadras iš filmo „Chimera“

Sakoma, kad kiekvienas žmogus turi savo chimerą. Italų genialioji režisierė Alice Rohrwacher naujausiame filme „Chimera“ kviečia į jos paieškas. Kas yra toji chimera? Tai kažkas, ką kiekvienas bando pasiekti ar atrasti visą gyvenimą, tačiau neaišku, ar kada ras. Alice Rohrwacher jau nuo pirmojo vaidybinio filmo atkreipė Kanų festivalio dėmesį. Tad nuo 2011-ųjų iki šiol kiekvienas jos filmas atrenkamas į šį prestižinį festivalį. Naujausias režisierės filmas „Chimera“ buvo rodoma pagrindinėje konkursinėje programoje, o vaidina jame tokie aktoriai kaip gyvoji legenda Isabella Rossellini ir britų žvaigždė Joshas O‘Connoras („Dievo kraštas“, TV serialas „Karūna“).

Režisierė Alice Rohrwacher sako nusprendusi sukurti filmą apie regioną, iš kurio kilusi pati ir kur riba tarp sakralumo bei profaniškumo, mirties ir gyvybės yra labai plona. Pasak režisierės, šis kultūrinis kontekstas lėmė jos pasaulėžiūrą, tad pagaliau ji ryžosi papasakoti daugiasluoksnę istoriją apie dviejų pasaulių santykį.

Kadras iš filmo „Chimera“

Nuotykių kupinoje kelionėje tarp gyvųjų ir mirusiųjų, tarp miškų ir miestų, tarp vienatvės ir švenčių susipina visų veikėjų likimai, nes visi jie ieško to paties – savo chimerų. Paslaptingasis Arturas grįžta į nedidelį Toskanos miestelį, kur sutinka vėl padėti vietinei etruskų kapų plėšikų gaujai ieškoti vertingų istorinių artefaktų. Plėšikai tiki, kad jis – gerbiamas archeologas – turi dovaną nujausti etruskų požeminių kapaviečių vietą.

Tačiau Arturas padeda plėšikams ne dėl pinigų – jis apsėstas savo gyvenimo vaiduoklių ir desperatiškai ieško to, ką kadaise prarado. Jo chimera – mirusi mylimoji Benjamina, dėl kurios vyras lenda į žemės gelmes, ieško durų į mituose aprašytą pomirtinį pasaulį. Kaip Orfėjas ieško Euridikės, taip Arturas jaučia, kad kasdamasis vis gilyn atras vartus į pomirtinį gyvenimą.

Pasak režisierės, filme ji bandžiusi supinti labai skirtingas gijas, tad naudojo tris skirtingų formatų kameras, sulėtinimus ir pagreitinimus, stebėjo ir paukščių, etruskams simbolizavusių likimą, skrydžio trajektorijas. Tai filmas-kaleidoskopas, kurį pažiūrėję žiūrovai galbūt suvoks, kokia komiška ir nelaiminga, jaudinanti ir žiauri iš tiesų yra žmonija.

Alice Rohrwacher palygino filmą su R. M. Rilke‘s elėraščiu „Orfėjas. Euridikė. Hermis“, tad jei žiūrovai yra jį skaitę – filmas tikrai jiems.

Filmas „Chimera“ Lietuvos kinuose jau nuo balandžio 19 d.

Filmo anonsas: 

Komentarai
Šiuolaikiniai filmai iš pasaulio kino festivalių Lietuvos kino teatruose.