fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Įvyko abejingų nepalikusi filmo „Amžinai stilingos“ premjera

Filmo „Amžinai stilingos“ premjera, Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka
Filmo „Amžinai stilingos“ premjera, Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka
Filmo „Amžinai stilingos“ premjera
Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka

Ketvirtadienio vakarą, gruodžio 4 d., į „Forum Cinemas Vingis“ kino teatrą pažiūrėti Niujorke gyvenančios lietuvės Linos Plioplytės debiutinio filmo „Amžinai stilingos“ (Advanced Style, 2014) susirinko stilingiausi Vilniaus žmonės. „Tai yra mažytė „Kino pavasario“ dovana mūsų ištikimiems žiūrovams. Iš tikrųjų labai smagu matyti tiek daug pasipuošusių, stilingų, gražių, besišypsančių žmonių ir dar smagiau, kad po filmo jūs šypsositės ir puošitės dar labiau, ir nebijosite pasenti“, – taip filmą pristatė Tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška.

„Labai malonu matyti tokią didelę salę ir mano širdis tikrai daužosi“, – prieš premjerą kalbėjo autorė Lina Plioplytė. Po filmo pagyrų režisierei negailėjo ir renginio vedėjas Aistis Mickevičius, teigdamas, kad tai yra geriausia, ko galėjo tikėtis iš Lietuvos autorių. Paklausus režisierės, ar scenarijus buvo iš anksto parašytas, Lina atsakė: „Ne, nebuvo. Prasidėjo viskas labai nekaltai mums su Ari (Ari Seth Cohen) susipažinus 2008 metais Bruklyno kavinėje „Coffee shop“, kurioje aš pilsčiau kavą ir buvau madų žurnalo praktikantė. Tada jis man prasitarė, kad pradeda rašyti blogą“. Jame Ari Sethas Cohenas fotografuodavo ir keldavo Niujorko gatvėse sutiktų vyresnio amžiaus moterų nuotraukas. „Jauniausiajai buvo 60 metų“, – pridūrė Lina.

Pamačiusi pirmąsias fotografo nuotraukas, filmo autorė labai jomis susižavėjo ir paklausė, ar negalėtų nufilmuoti šių moterų ir įkelti trumpą vaizdo įrašą į „Youtube“. Jį pažiūrėjo daugybė žmonių. Režisierę geri atsiliepimai paskatino toliau kurti ir filmuoti. Pats tinklaraščio autorius tuo metu kaip tik išleido knygą su nuostabiomis vyresnių moterų fotografijomis. Tai irgi buvo postūmis žengti toliau.

Surinkti medžiagą ir viską sumontuoti režisierei užtruko apie ketverius metus. Pinigų filmo kūrimui Lina gavo dalyvaudama „Kickstarter“ platformoje, kurioje jai pavyko surinkti 50 tūkstančių dolerių.

Filme galėsite išvysti ir visiems gerai žinomą Ditą von Teesę, kuri pati yra šio kūrinio, nuotraukų ir viso judėjimo gerbėja, todėl mielai sutiko jame nusifilmuoti. Filmo premjeros jau įvyko Kanadoje, Anglijoje, Pietų Afrikoje, Naujojoje Zelandijoje. Lietuva – antroji šalis Europoje, kurioje galima pamatyti šį filmą. Po šios premjeros juostą autorė pristatys Amsterdame, Olandijoje.

Akimirkos iš premjeros:

Komentarai