fbpx
Festivaliai, Svetur

Įvyko Arūno Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ premjera Jungtinėje Karalystėje

Kadras iš filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“
Arūno Matelio kino komunikacijos komandos archyvas

Vakar, rugpjūčio 12 dieną, „Pull Focus“ dokumentinių filmų festivalyje pristatytas Arūno Matelio naujausias filmas – tai ir angliška filmo premjera. Premjeroje dalyvavo filmo režisierius Arūnas Matelis su prodiusere Algimante Mateliene.

Belfasto kino festivalis, vykstantis pavasarį, yra garsiausias kino renginys Šiaurės Airijoje.

„Pull Focus“ dokumentinių filmų festivalis – tai specialus Belfasto kino festivalio organizuojamas vasaros renginys. Šis festivalis kreipia išskirtinį dėmesį į šiuolaikinę, stebimąją dokumentiką, o ypač Airijos bei Šiaurės Airijos bendrą produkciją.

Festivalio organizatoriai buvo nudžiuginti žmonių susidomėjimu Arūno Matelio filmu – visi bilietai į seansą buvo išparduoti. Net po klausimų-atsakymų sesijos žiūrovai neskubėjo išsiskirstyti, dalinosi įspūdžiais. „Geriausias matytas dokumentinis filmas“, „geriausias matytas filmas apie dviračių sportą“ – pagyrų negailėjo žiūrovai.

Vieni iš svarbiausių filmo koprodiuserių – „Dearcan Media“ – Šiaurės Airijos ir Jungtinės Karalystės prodiuserinė kompanija. Būtent dėl to angliškai premjerai filmo komanda pasirinko Belfastą.

„Jų parama buvo itin svarbi filmo gamybai“, – prisimena Arūnas Matelis. – „Pradedant filmą trūko pinigų pirmiesiems filmavimams Šiaurės Airijoje ir Airijoje, kur prasidėjo „Giro“. Buvo planuota šių labai svarbių filmavimų atsisakyti, bet Šiaurės Airijos kompanija, likus trims savaitėms iki pradžios prisijungė prie filmo, prisiėmė riziką ir neturėdama jokios paramos pradėjo ruoštis. Tik dalį lėšų vėliau padengė Šiaurės Airijos kino taryba – dar ir todėl „Dercan Media“ indėlis yra neįtikėtinai didelis.“

Pagrindinis filmo koprodiuseris iš Šiaurės Airijos, Deaglanas O‘Mochainas, papasakojo apie įtemptą filmo gamybos laiką: „Kiekvienas filmas turi savų iššūkių, šiame tai buvo bandymas surinkti pinigų per trumpą laiką, kad galėtų prasidėti filmavimai „Giro“ varžybose ir, kad Arūnas turėtų laiko susitikti su „Giro“ komanda bei užmegzti santykius su dviratininkais prieš jiems išvykstant į Italiją. Mūsų vietiniai partneriai, „NI Screen“, buvo nuostabūs, pamatė filmo potencialą ir padėjo mums visais galimais būdais – pabaigoje, jie buvo labai patenkinti rezultatu ir džiaugėsi prisidėję prie šio filmo įgyvendinimo.“

Šiandien, rugpjūčio 13 dieną, filmas bus parodytas ir Deryje – Šiaurės Airių prodiuserinės kompanijos rezidavimo mieste.

Komentarai
Arūno Matelio 1992 m. įkurta kūrybinė grupė „Nominum” buvo viena iš pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Nominum“ savo dėmesį skiria meninės dokumentikos kūrimui, įvairaus žanro scenarijų ir idėjų vystymui, inovatyvių audiovizualinių projektų realizavimui.