fbpx
Reportažai

Įvyko filmo „Vėjų kryžkelėje“ pristatymas Vilniuje

Kadras iš filmo „In The Crosswind“/„Vėjų kryžkelėje“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Režisierius Martti Helde Šaltinis - hiff.fi
Režisierius Martti Helde
Šaltinis – hiff.fi

Ketvirtadienio vakarą, rugsėjo 8-ąją, kino teatre „Pasaka“ vyko filmo „Vėjų kryžkelėje“ išankstinė peržiūra ir susitikimas su kūrybine komanda. „Vėjų kryžkelėje“ –  nespalvotas estų režisieriaus Martti Helde filmas, kuris buvo kuriamas ketverius metus. Kūrinys jau buvo kartą parodytas 2015 m. festivalyje „Kino pavasaryje“, tačiau Lietuvos kino teatruose atgimė iš naujo.

„Niekas nėra nei turtingesnis, nei vargingesnis – visi turime 24-ias valandas“, – tokią įžangą prieš filmo peržiūrą žiūrovams tarė režisierius. Martti Helde, pacitavęs savo ekonomikos dėstytoją, šią mintį leido suprasti, jog filme svarbiausias aspektas yra laikas, kuris visiems yra vienodas.

Filmas pasakoja apie skaudžius Lietuvai, Latvijai, bei Estijai laikus – 1941 m. trėmimus. Istorijoje – vienos iš estų tremtinių – Ernos gyvenimas. Viskas pastatyta pagal tikrus tremtinių laiškus. Filme dominuoja „gyvieji paveikslai“. Kaip pats režisierius įvardino, jie yra svarbūs, nes, kaip kalba Sibiro tremtiniai, „laikas ten sustoja“, o būtent gyvieji paveikslai tai aiškiai iliustruoja.

Kadras iš filmo „In The Crosswind“/„Vėjų kryžkelėje“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „In The Crosswind“/„Vėjų kryžkelėje“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Po peržiūros vyko diskusija, kurios metu filmo režisierius Martti Helde ir pagrindinė aktorė, atlikusi Ernos vaidmenį, Laura Peterson dalijosi savo įspūdžiais iš filmo kūrimo bei žmonių reakcijų. Diskusiją moderavo Bernardinai.lt redaktorius Donatas Puslys.

„Vėjų kryžkelėje“ – tai jaunojo kūrėjo debiutinis pilnametražis filmas. Tačiau paklaustas apie tolimesnę kūrybą kūrėjas tvirtino, jog negalima galvoti apie buvusius ar būsimus filmus, nes režisuoti reikia taip, lyg tai būtų paskutinis tavo filmas. Būtent šis filmas jam buvo ir savotiškas išbandymas, nes dažniau istorinius filmus kuria vyresni, daugiau praktikos turintys režisieriai.

Filmo kūrėjo komanda teigė, jog tai sudėtingas filmas, bet jis pasiekė savo tikslą. Kūrinys šokiravo Vakarų Europos žiūrovus ir suteikė progą jiems empatiškiau pažvelgti į Baltijos valstybių istorijas.

Filmas „Vėjų kryžkelėje“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas rugsėjo mėnesį.

Filmo anonsas:

Komentarai