fbpx
Naujienos

Įvyko ilgai laukta nacionalinė geriausio metų filmo „Šventasis“ premjera

Filmo „Šventasis“ kūrybinė grupė
Nuotraukos autorius Gediminas Gražys

Lietuvių kino akademijos apdovanojimuose geriausiu metų filmu pripažintas filmas „Šventasis“, apkeliavęs keliolika užsienio festivalių, rugsėjo 19 d. pristatytas ir Lietuvos žiūrovams. Nacionalinėje filmo premjeroje apsilankė ištikimiausi šalies kino gerbėjai, kino industrijos atstovai, kūrybinė grupė bei jų artimieji. Nuo rugsėjo 22-osios „Šventasis“ pradedamas rodyti šalies kino teatruose.

 „Tai žmonės, kurie įkvepia, suteikia energijos ir stumia į priekį. Pavydžiu tiems, kurie filmą žiūrės pirmą kartą. Man tai bus trečias kartas ir aš jo labai laukiu“, – premjeros metu filmo „Šventasis“ kūrybinę grupę sveikino kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson.

„Šiandien paleidome filmą, jis mums nebepriklauso. Ačiū, kad atėjote jo pažiūrėti“, – į premjeros žiūrovus kreipėsi filmo režisierius Andrius Blaževičius.

Po premjeros socialinėje medijoje pasirodė pirmieji grotelženkliu metufilmas pažymėti žiūrovų komentarai. „Marius Repšys yra genijus“, „Gavau realybės smūgį per veidą“, „Puikus režisieriaus, aktorių ir visos komandos darbas. Nueikit pažiūrėt. Turim ir galim sakyt, kad mokam daryt kiną“, „Ne metų, o dešimtmečių filmas“, „Lietuviškas kinas sugrįžo“ – tik keletas jų.

 Filmo „Šventasis“ anonsas:  

„Šventąjį“ bus galima išvysti ne tik penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir Ukmergėje, Varėnoje, Alytuje, Marijampolėje, Gargžduose, Utenoje, Nidoje, Jurbarke, Šakiuose, Palangoje, Tauragėje, Raseiniuose, Vilkaviškyje, Šilutėje, Kėdainiuose. Kai kuriuose seansuose dalyvaus ir filmo kūrėjai. Informaciją apie tai rasite čia: http://kinopavasaris.lt/lt/programa/5844-sventasis

Metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo. Prasidėjus nesutarimams su žmona, vyras pajunta simpatiją vėjavaikiškai kirpėjai. Negana to, nuobodžiaujantis draugas Petras įtraukia Vytą į Jėzų Kristų mačiusio vyruko paieškas. Režisierius Andrius Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija. Kintantis filmo siužetas išlaiko dėmesį iki paskutinės scenos.

Filmas birželį vykusiuose „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose laimėjo šiose kategorijose: Metų geriausias pilnametražis vaidybinis kino filmas („Šventasis“), Metų geriausias režisieriaus darbas (Andrius Blaževičius), Metų geriausias scenarijus (Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė), Metų geriausias aktoriaus vaidmuo (Marius Repšys), Metų geriausias antraplanio aktoriaus, -ės vaidmuo (Valentinas Krulikovskis ir Gelminė Glemžaitė). 

„Šventasis“ Lietuvos kino teatruose nuo rugsėjo 22 d.

Bilietai: http://kinopavasaris.lt/lt/programa/5844-sventasis

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.