fbpx
Naujienos

Įvyko ilgai laukto G.Žickytės filmo „Šuolis“ nacionalinė premjera

Filmo Šuolis komanda
Nuotraukų autoriai: Irmantas Gelūnas ir Paulius Peleckis „Žmonės Foto“ agentūra

Pirmadienio vakarą Vilniuje įvyko režisierės Giedrės Žickytės naujausio filmo „Šuolis“ nacionalinė premjera. Raudonuoju kilimu į ilgai laukto filmo premjerą žengė kviestiniai svečiai: LR Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, užsienio šalių ambasadoriai, būrys žinomų žmonių ir režisierės bendražygiai.

Filmas „Šuolis“ – per pastaruosius metus daugiausia tarptautinių kino festivalių aplankęs ir apdovanojimų sulaukęs lietuviškas kino filmas, užsienio žiūrovų buvo gausiai lankomas ir be galo palankiai įvertintas. 

„Taip norėčiau po kelių savaičių pasakyti, kad Lietuvoje su „Šuoliu“ žmonės pagaliau sugrįžo į kino teatrus“, – sako filmo režisierė G.Žickytė, nacionalinės savo filmo premjeros laukusi visus metus.

Sukūrusi intriguojantį dokumentinį pasakojimą apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką, kurio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richard Nixon ir Gerald Ford, po to, kai jis gūdžiais tarybiniais laikais išdrįso peršokti iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, režisierė G.Žickytė sako nepaprastai laukianti lietuvių žiūrovų reakcijos.

„Filmas jau metus laiko keliauja po tarptautinius festivalius, tačiau prieš nacionalinę premjerą jaudinuosi taip, lyg tai vėl būtų pirmasis pristatymas.  Juo labiau, kad Simo, tapusio laisvės simboliu, istorija ir dramatiškas likimas – tai mūsų visų istorija. Tikiuosi, kad kiekvienas žiūrovas, atėjęs į filmą Lietuvos kino teatruose, išgyvens kartu su Simu viską, ką jam teko patirti. Kad jo laisvės troškimas ir beprotiškas žingsnis jos link – jauniems žiūrovams taps ne tik nuotykių kupina drama, bet atvers iki šiol nematytus mūsų šalies istorijos puslapius,“ – sako filmo režisierė.

Prieš penkerius metus pradėjusi kurti dokumentinį filmą „Šuolis“, G.Žickytė premjeros metu sakė, kad tą 2014-ųjų vasarą, karštą liepos dieną, pirmą kartą jai pasibeldus į Simo Kudirkos duris – susipažinti ir pasikalbėti, negalėjo net įsivaizduoti, kokia kelionė jų abiejų laukia:  „Tada negalėjau net pasvajoti, kad netrukus drauge skrisime į Ameriką, kad surasime tą patį laivą, į kurį Simas kaidaise dramatiškai peršoko,  kad keliausime neįtikėčiausiais istorijos pėdsakais, kad tiek jaudinsimės, verksime ir juoksimės…  Ir kad Simo istorija, nors ir nutikusi prieš 50 metų, bus tokia aktuali šiandien ir ras atgarsius įvairiausiuose pasaulio kampeliuose.“ 

Kino kritikai po filmo premjeros Europos, Azijos, Australijos ir Amerikos žemynuose rašė, kad tai neabejotinai vienas iš nepamirštamų šių metų dokumentinių filmų, kuriame įdomia, modernia kino kalba papasakota jaudinanti istorija aktuali ir šiandien, nes ji paliečia žmogaus laisvių pažeidimo temą.

Filmo „Šuolis“ premjera Lietuvos kino teatruose nuo rugsėjo 17 d.

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Prancūzijos nacionalinis kinematografijos centras, Latvijos nacionalinis kino centras ir kt. Filmą prodiusavo studija „Moonmakers“ (Lietuva), bendroje gamyboje su „VFS Films“ (Latvija) ir „Faites un Voeu“ (Prancūzija).

Komentarai