fbpx
Reportažai

Įvyko romantinės komedijos „Nepatyręs“ premjera

Filmo „Nepatyręs“ spaudos konferencija Vilijos Buivydės nuotrauka
Filmo „Nepatyręs“ spaudos konferencija Vilijos Buivydės nuotrauka
Filmo „Nepatyręs“ spaudos konferencija
Vilijos Buivydės nuotrauka

Naujųjų metų išvakarėse, Gruodžio 30 d., Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buvo surengta ilgai lauktos romantinės komedijos „Nepatyręs“ premjera, prieš kurią filmo kūrėjai surengė spaudos konferenciją žurnalistams ir trumpai pristatė naująjį savo darbą.

Spaudos atstovai galėjo užduoti klausimus šventiškai nusiteikusiai ir elnių ragais bei triušių ausytėmis (nes Šventės!) pasipuošusiai filmo kūrybinei grupei, kurią visiems susirinkusiems pristatė vienas iš filmo prodiuserių Stasys Baltakis, tai – „kuklus, bet labai talentingas“ režisierius Julius Paulikas, pagrindinis filmo iniciatorius ir kino filmų platintojo „Incognito Films“ atstovas Mantvydas Žalėnas, Vaidutę suvaidinusi aktorė Ineta Stasiulytė, pagrindinį juostos herojų Ramūną įkūnijęs Audrius Bružas, kine pirmą karta debiutuojanti, pasak S. Baltakio, „didžiausia ir gražiausia lietuvos kino, teatro, muzikos bei scenos ateitis“ Urtė Šilagalytė ir epizodinį vaidmenį atlikęs aktorius bei režisierius Ramūnas Rudokas.

Filmo režisierius J. Pauliukas, pasipuošęs Kalėdų senelio kepuraite, neslėpė ilgai laukęs šios premjerinės dienos ir džiaugėsi, jog viso filmavimo metu aikštelėje vyravo tik gera nuotaika ir smagi atmosfera, visa tai puikiai atsispindi pačiame filme: „Man kalėdos prasidėjo jau praeitų metų balandžio mėnesį, kada susirinko visi filmo aktoriai – tai buvo geriausia dovana man, kaip režisieriui. Aktoriai, su kuriais beveik nereikėjo dirbti, jie viską darė patys, patys improvizavo, patys kūrė savo charakterius, visa komanda padarė tai, ką geriausio galėjo padaryti, dėl to labai džiaugiuosi.“

Filmo „Nepatyręs“ premjera  Vilijos Buivydės nuotrauka
Filmo „Nepatyręs“ premjera
Vilijos Buivydės nuotrauka

Nors ši juosta sukurta pagal kanadiečių filmą „My Awkward Sexual Adventure“ (2012), tačiau vadinti tai plagiatu kūrybinė grupė griežtai nesutinka – „Bandymas filmą vadinti plagiatu yra paprasčiausias neišmanymas, tai yra scenarijus, pagal kurį filmas pastatytas Lietuvoje, jis interpretuojamas skirtingai, akcentuojami skirtingi dalykai, todėl tai nėra plagiatas, o kopija. Tai dvi visiškai skirtingos sąvokos“, – kalbėjo aktorius A. Bružas, kurio vaidybą ir talentą ypač teigiamai įvertino originalios juostos scenarijaus autorius Jonas Chernickas, kuris, kaip buvo teigiama, pripažino, jog lietuvių sukurtas filmo variantas gerokai pranoko jo paties kurtąjį.

Į klausimą, kodėl vis dėlto pasirinkta perkurti jau gerai žinomą filmą, režisierius ir scenaristai atsakė vieningai – juosta ypatinga savo turinio ir dramaturginės kalbos universalumu (toks pat filmas šiuo metu kuriamas Prancūzijoje ir Pietų Korėjoje). „Filmo siužetas taip pat labai gerai atspindinti šių dienų aktualijas – lietuvių emigraciją. Todėl ir Londonas čia pasirinktas neatsitiktinai, juk kone puse lietuvių emigrantų apsistoję ten“, – sutartinai teigė S. Baltakis ir J. Pauliukas. Taip pat filmo kūrėjai pabrėžė, jog scenarijus skiriasi nuo kanadietiško varianto, jis adaptuotas Lietuvos rinkai. Keletas akmenų buvo paleista ir į lietuvių scenaristų daržą – juostos kūrėjai pripažino, jog statyti filmus pagal užsienietiškus scenarijus juos verčia ir tai, jog tautiečiai kol kas dar nemoka rašyti kino scenarijų, galbūt tam trūksta geros mokyklos, o galbūt ir tradicijų.

Aktoriai Ramūnas Rudokas ir Audrius Bružas Filmo „Nepatyręs“ premjera  Vilijos Buivydės nuotrauka
Aktoriai Ramūnas Rudokas ir Audrius Bružas
Filmo „Nepatyręs“ premjera
Vilijos Buivydės nuotrauka

Aktoriai apie savo vaidmenis filme nedaugžodžiavo. Dėkojo vieni kitiems už nuostabias, šiltas ir juoko pilnas akimirkas. Ypatinga ši premjera buvo Ramūną Jakutį įkūnijusiam A. Bružui – tai jo debiutas pilnametražiame filme. Aktorius neslėpė, jog nuo pat ryto jaudinosi ir labai laukia, kada galės išvysti save didžiajame ekrane, mat iki šiol yra matęs tik kelis filmo epizodus. Jis taip pat prisiminė, kad pačioje filmavimo pradžioje ne juokais buvo išgąsdinęs režisierių, nes jo paties ir personažo Ramūno temperamentas kardinaliai skiriasi. Tačiau įsiterpęs J. Pauliukas tik pagyrė visą aktorių komandą, už tai, kad jie „filmavimo aikštelėje sugebėjo pasikeisti ir sukurti tokius personažus, kokių ir tikėtasi“. Paklaustas, ar išmoko kažko iš savo personažo, A. Bružas teigė, jog kiekvienas vaidmuo yra nauja patirtis: „Ramūnas man buvo įdomus išbandymas, teko persirengti ūsuota moterimi, o tai buvo keista ir neįprasta, daug keistų potyrių, kurie neatsiejami nuo aktoriaus profesijos.“

Taip pat šiame filme nauju aktorės amplua debiutavo ir žinoma dainininkė Urtė Šilagalytė – tai pirmieji jos žingsniai kino pasaulyje.

Filmo „Nepatyręs“ premjera  Vilijos Buivydės nuotrauka
Filmo „Nepatyręs“ premjera
Vilijos Buivydės nuotrauka

Vaidutę vaidinusi aktorė Ineta Stasiulytė, paklausta, ko ją išmokė toks besiblaškančios ir savęs niekaip nerandančios merginos vaidmuo, atsakė, jog „Vaida man davė labai gerą pamoką, kad su vyrais yra viskas gerai. Visada. Svarbiausia, kokia moteris šalia ir kiek ji sugeba įkvėpti vyrą, įpūsti jam pasitikėjimo, noro ja rūpintis. Vaida, elgdamasi visiškai priešingai, mane to išmokė“.

Filmą kūrybinė grupė apibūdina kaip lengvą, nuotaikingą romantinę komediją, kuri vietomis gali pasirodyti ir labai jautri. Tai meilės ir žmonių tarpusavio santykių istorija. Jame, kaip teigia filmo režisierius, „kiekvienas iš žiūrovų tikrai atras dalį savęs personažuose“. Kūrėjai žada, jog tai nebus dar viena lėkšta komedija – joje bus galima įžvelgti ir gilesnių prasmių.

Filmas didžiuosius kino teatrus pasieks jau kitų metų sausio 2 dieną.

Filmo premjeros akimirkos

Komentarai