fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos, Reportažai

Įvyko Sandanso kino festivalyje apdovanoto M. Kavtaradze filmo premjera

Greta Grinevičiūtė, Marija Kavtaradze ir Kęstutis Cicėnas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Antradienio vakarą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko ilgai lauktos Marijos Kavtaradze dramos „Tu man nieko neprimeni“ premjera. Gausus būrys kino bendruomenės ir žymių žmonių turėjo išskirtinę progą pirmieji pamatyti filmą. Tai jos antrasis pilnametražis filmas.

„Tikrai neslėpsiu, labai jaudinuosi, todėl nekalbėsiu ilgai. Labai noriu padėkoti. Labai džiaugiuosi, jog ši premjera atėjo, nes šioje salėje sėdi daug žmonių, kuriems esu labai dėkinga, ir kuriuos labai myliu.

Marija Kavtaradze
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Pirmiausia noriu padėkoti visai filmo komandai. Kiekvieną kartą, kai rodome filmą ir apie jį kalbame, vis galvoju, kad visi į jį įdėjome daug širdies. Ačiū jums už tai. Tikiuosi, kad visi žiūrovai tai pajaus“ – dėkojo filmo režisierė M. Kavtaradze.

Šiemet už šį filmą Sandanso kino festivalyje režisierė pelnė apdovanojimą už geriausią režisūrą. Prestižiniame JAV vykstančiame festivalyje įvyko ir pasaulinė šios dramos premjera, po kurios pagyrų negailėjo ir kino kritikai, ir žiūrovai.

Taip pat „Tu man nieko neprimeni“ yra šių metų Lietuvos kandidatas siekti „Oskaro“.

„Tu man nieko neprimeni“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Tu man nieko neprimeni“ – intymi meilės istorija, kurioje, ko gero, kiekvienas bent dalele atpažins save ir visą filmą spėlios – įmanomi šie santykiai ar ne? Šiuolaikinio šokio šokėja Elena (Greta Grinevičiūtė) sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą (Kęstutis Cicėnas). Tarp jų akimirksniu užsimezga švelnus ryšys, jis gilėja, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, jiedu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.

LKC finansuojamo projekto „Lietuviško kino sklaida internetinėje erdvėje 2023“ tekstas
LKC
Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.