fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Įvyko serbiška A. Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ premjera, žyminti filmo platinimo pradžią Balkanų šalyse

Arūnas Matelis
„Studio Nominum“ archyvas

Arūno Matelio naujausias filmas pristatytas Belgrade, „Beldocs“ kino festivalyje. Šis seansas pažymėjo ypatingą įvykį – filmas bus platinamas Balkanų regione.

Vakar, gegužės 12 dieną, „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pirmą kartą parodytas Serbijoje. Į premjerą atvyko ir filmo režisierius Arūnas Matelis. Po seanso žiūrovai pasiliko klausimų-atsakymų sesijai, kurią vedė itin žymus serbų kino kritikas Petar Mitric.

Teisę platinti filmą Vakarų Balkanuose įsigijo pats „Beldocs“ festivalio vadovas Mladen Vušurović: „Labai džiaugiamės turėdami „Nuostabiuosius lūzerius“ savo festivalio programoje. „Beldocs“ kino festivalis yra puiki platforma filmų paieškai, kuriuos pasirinkę vėliau rodome keliuose festivaliuose, kino teatruose, galiausiai televizijoje.“

„Šį filmą pasirinkome dėl išskirtinio vaizdo ir pasakojimo stiliaus, patrauklaus ir stipriai paveikiančio mūsų žiūrovus. Tai tiesiog dokumentinis filmas tinkantis mūsų auditorijai, tai svarbiausia priežastis, kodėl jį išsirinkome“, – apie savo sprendimą sakė Mladen Vušurović.

„Labai džiugu, kad Balkanų regione kažkas atrado „lūzerius“. Filmas jiems tapo savas, suprantamas, reikalingas. Tai ne tik festivalis, bet ir dviguba šventė – po jo filmas bus pradėtas platinti šiame regione: Serbijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Juodkalnijoje ir kitose, kur mūsų filmai labai reti“, – džiaugėsi filmo režisierius Arūnas Matelis.

Kitą savaitę, gegužės 17 dieną, filmas bus pristatomas konkursinėje programoje „Docs Barcelona“ kino festivalyje.

Komentarai
Arūno Matelio 1992 m. įkurta kūrybinė grupė „Nominum” buvo viena iš pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Nominum“ savo dėmesį skiria meninės dokumentikos kūrimui, įvairaus žanro scenarijų ir idėjų vystymui, inovatyvių audiovizualinių projektų realizavimui.