fbpx
Naujienos

J.Budraitis: „Kine reikalingas ne tiek aktorius, kiek asmenybė“

A. Orlova ir J. Budraitis LiKA archyvas
A. Orlova ir J. Budraitis
LiKA archyvas

Pasiruošimas 7-iesiems Lietuvos kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė 2014” įsibėgėja, balsavimo teisę turintys 78 LiKA nariai iki balandžio 25 dienos išrinks metų geriausius. Pagyvėjimą kine jaunčiantys gildijos meistrai sako, kad darbai šiais metais itin įdomūs. Taip teigia ir vienas Atrankos vertinimo komisijos narių – pripažintas Lietuvos kino metras, diplomatas Juozas Budraitis.

Kitąmet aktorius J.Budraitis švęs darbo Lietuvos kine 50-metį. Jis yra vaidinęs tokiuose filmuose kaip „Jausmai“, „Niekas nenorėjo mirti“, „Markizas ir piemenaitė“, „Turtuolis, vargšas…“, „Sodybų tuštėjimo metas“, „Sadūto tūto“, „Vyrų vasara“ ir daugelyje kitų.

Lietuvos kino studijos griovimą J.Budraitis išgyveno itin jautriai. Procesą fotografavo. Ir šiandien apie studiją jam primena nuotraukos bei namo parsinešta viena plyta. „Atrodė, su studija griūva visa kinematografija, bet taip neįvyko – turime kino meistrų, – pasidžiaugia J.Budraitis. – Aš juos vadinu meistrais, nes kinas yra labai geras. Kaip aktoriui man smagu, kad yra ryškus asmenybių atsiradimas. Nes kine ne tiek reikalingas aktorius, kiek reikalinga persona, asmuo, ir tokių žmonių yra.“

Lietuvių kino žvaigždė tiki atgimstančiu kinu, palaiko šiuolaikinius menininkus, taip pat ir studentus – pats neseniai nusifilmavo viename jų darbų. O klausiamas, ar noriai vaidintų moterų režisierių filmuose, aktorius linksmai prisiminė istoriją apie kolegę kino žvaigždę Dzidrą Ritenbergs.

„Ji buvo aktorė, sugalvojusi tapti režisiere. Atsisėdusi aikštelėje sušukdavo: „Motoras!”  ir išsitraukdavo pudrinę. Atrodė, kad vaizdo nemato, bet filmuoja jausmu, – juokėsi J.Budraitis. – Man geriau su moterimi vaidinti, greičiau susitarti galima.“

Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2014” tradiciškai pagerbs geriausius metų aktorius ir aktores, režisierius, operatorius, kompozitorius, dailininkus, jaunuosius kūrėjus. Menininkus vienijančios iškilmės vyks sostinės sporto, verslo ir pramogų centre “Forum Palace”. Ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT televizija. Apdovanojimų globėjas – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Komentarai