fbpx
Naujienos

J. Meko novelės ekranizacija „Etiudas“ bus rodoma Sarajevo kino festivalyje

Kadras iš filmo „Etiudas“ „Lithuanian Shorts Agency“ archyvas
Kadras iš filmo „Etiudas“
„Lithuanian Shorts Agency“ archyvas

Šiemet įvairiuose Lietuvos kino renginiuose pastebėta ir įvertinta jaunos režisierės Austėjos Urbaitės režisuota ekranizacija „Etiudas“ tęsia savo kelionę ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Filmo prodiuserė Lina Murinaitė džiaugiasi jau pelnytais apdovanojimais, kurių buvo tikrai nemažai. Lietuvoje „Etiudo“ nacionalinė premjera įvyko Europos šalių kino forume „Scanorama“, kuriame režisierė buvo specialiai paminėta festivalio žiuri. Be to, ekranizacija laimėjo geriausio studentiško filmo konkursą Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“. Filmas buvo nominuotas kasmetiniuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ studentų kategorijoje, o operatorius Vytautas Plukas už šį darbą laimėjo „Gilę“ Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimuose „Ąžuolas“.

Perspektyviais žvilgsniais žiūrint į ateitį, tikimąsi laurus nuskinti ir už Lietuvos ribų. Štai J. Meko novelės motyvais sukurtas trumpametražis filmas neseniai buvo rodytas Latvijoje, kino festivalyje „RojaL“, atstovavo Lietuvą Prancūzijoje liepos mėnesį vykusiame festivalyje „One Country One Film“. Taip pat „Etiudą“ kviečia parodyti Vienoje spalį vyksiančiame festivalyje „LET‘S CEE film festival“. O štai jau rugpjūtį bus rodomas Bosnijoje ir Hercogovinoje, Sarajevo kino festivalyje, programoje „operation kino“. Tai vienas didžiausių Europos kino festivalių, kuris yra puiki vieta pasireikšti jauniems bei talentingiems filmų kūrėjams.

Austėjos Urbaitės ekranizacija „Etiudas” pasakoja apie du jaunus teatro aktorius, gavusius uždavinį – sukurti etiudą, sugalvoti istoriją. Bandydami pajusti sielos ramybę, repeticijų metu aktoriai atkuria iš tiesų išgyventą įvykį. Atrasdami smulkių kasdieniškų detalių grožį jaunuoliai stengiasi atsikratyti mirties baimės, suvokti, kad mirtis – tai kažkieno gyvenimo prisiminimas. Taškas yra ir pabaiga, ir pradžia…

Komentarai