fbpx
Naujienos

Jared Leto įkūnys poparto įkoną Endį Varholą

Kadras iš filmo „Ponas Niekas“
Kadras iš filmo „Ponas Niekas“

Jaredas Leto, kurį šią vasarą galėjote išvysti kino teatruose pasirodžiusiame „Savižudžių būryje“ (Suicide Squad, 2016), įkūnys garsųjį menininką Endį Varholą. Šio filmo scenarijus patikėtas serialo „Sausas įstatymas: mafijos gimimas“ kūrėjui Terencui Winteriui, kuris taip pat buvo nominuotas „Oskarui“ už „Volstryto vilką“ (The Wolf of Wall Street, 2013). Filmo scenarijaus adaptacija bus parengta pagal 1989 metais išėjusią Victoro Bockriso knygą „Varholas: biografija“ (Warhol: The Biography).

Biografinį filmą „Varholas“ prodiusuos pats J. Leto kartu su Maiklu de Luca, kurio filmografijoje yra tokios juostos kaip „Socialinis tinklapis“ (The Social Network, 2010), „Kapitonas Filipsas“ (Captain Phillips, 2013) ir „Žmogus, pakeitęs viską“ (Moneyball, 2011), už kuriuos jis buvo nominuotas „Oskarams“.

A. Varholas į meno pasaulį įsiveržė 7-ajame dešimtmetyje, savo darbuose naudodamas amerikiečių vartotojiškumo simbolius kaip „Coca-colos“ buteliukus arba „Campbell“ sriubos skardines, paversdamas juos meno kūriniais. Popmeno ikona laikomas menininkas atvirai prisipažino esąs gėjumi dar prieš tai, kai tai deklaruoti buvo viešai priimtina. Taip pat kurį laiką jis buvo garsios grupės „The Velvet Underground“ prodiuseris bei Niujorke buvusio „Fabriko“ įkūrėjas, kuriame rinkosi įvairūs menininkai.

Tai yra ne pirmas kartas, kuomet buvo įkūnytas šis menininkas. 2006 metais pasirodžiusiame filme „Fabriko mergina“ (Factory girl, 2006), pasakojančiame apie vieną iš A. Varholo mūzų Edą Sedgwick, jį suvaidino Guy Pearce. Ši garbė atiteko ir muzikantui Davidui Bowie, suvaidinusiam jį biografinėje dramoje „Baskiatas“ (Basquiat, 1996). Varholą (akt. John Cameron Mitchell) epizodiškai buvo galima išvysti HBO seriale „Vinilas“, kurio scenarijaus autoriumi taip pat buvo Winteras.

Jaredas Leto neseniai pradėjo filmuotis antroje „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ dalyje, kurioje taip pat pasirodys Harrisonas Fordas ir Ryanas Goslingas.

Parengta pagal užsienio spaudą.

Komentarai