fbpx
Naujienos

Jau rytoj Nidoje – „Vasaros media studijos“ metu sukurtų filmų premjeros

Vasaros media studijos'15 dalyviai Donato Savicko nuotrauka
Vasaros media studijos’15 dalyviai Donato Savicko nuotrauka

Pastarosiomis savaitėmis Nida buvo virtusi didžiule filmavimo aikštele. 25 studentai iš 9 šalių į septynioliktąjį kartą vykstančias tarptautines kūrybines dirbtuves „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“) buvo susirinkę tam, kad per dvi savaites sukurtų vaidybinį ar dokumentinį trumpo metro filmą. Procesas buvo labai intensyvus: pirmas dienas studentai klausėsi teorinių paskaitų apie montažo filosofiją, kurias kino meno studentams ir jauniesiems šios srities profesionalams dėstė lektoriai Kristina Buožytė, Tomas Rugys ir Rufat Hasanov, tada vyko trumpametražių filmų filmavimo ir montavimo darbai. Šiomis dienomis vyksta filmų baigiamieji darbai, kuomet tvarkomas garsas, koreguojamos palvos, o prodiuseriai rūpinasi filmo viešinimo reikalais.

„Man labai džiugu, kad filmų temų ratas kasmet plečiasi. Dažniausiai kūrybinių dirbtuvių metu dominuoja vaidybinis kinas, bet savo vietą atranda ir dokumentika. Paprastai romantinius ar humoristinius vaizdelius šiemet papildė žaidimo su likimu, psichologinės prievartos ir socialinės temos. Filmai bus labai įvairūs savo žanrais, stiliais, temomis, tad kviečiu visus atvykti į viešą jų peržiūrą ir patiems tuo įsitikinti“, – į rytoj vakare Nidoje vykstančias filmų premjeras kvietė „Vasaros media studijos“ vadovė, kino režisierė Inesa Kurklietytė. Ji taip pat prisipažino, kad su dideliu džiaugsmu stebėjo kaip kūrybiškai dienomis ir naktimis tarptautinės filmų komandos vykdė filmavimus ir kaip atsidavusiai jos dabar dirba prie filmų baigiamųjų darbų. „Čia mes dirbame ne dėl rezultato, o dėl proceso, kuris yra įkvepiantis, intriguojantis, mokantis. Dirbtuvių dalyviai išbando savo jėgas, mokosi iš geriausių profesionalų, o pabaigoje – dar turi ir sukurtą savo kino filmą. Taigi „Vasaros media studija“ yra lyg tramplinas į kino pasaulį“, –- teigė Inesa Kurklietytė.

Vasaros media studija'15 Donato Savicko nuotrauka
Vasaros media studija’15 Donato Savicko nuotrauka

Rytoj, liepos 2 d. 18 val., Nidos kultūros centro „Agila“ kino salėje pristatomų filmų idėjos bus pačios įvairiausios: nuo mirtinų žaidynių paplūdimyje ar nepavykusių pasimatymų kopose, iki muzikos suvestų žmonių ar kačių, kurios karaliauja marių įlankoje. Šešių trumpametražių filmų premjeros bus viešos, į jas kviečiami visi Neringos gyventojai ir svečiai. Po kino seanso geriausi filmų kūrėjai bus apdovanoti skulptoriaus Algirdo Kuzmos sukurtomis skulptūromis, simbolizuojančiomis vieną iš Neringos simbolių – žuvį.

„Vasaros media studijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos ir LR Mokslo ir Švietimo ministerija. Projekto partneriai – „National School of Theatre and Film Arts“ (Bulgarija), „Latvian Academy of Culture“ (Latvija), „Helsinki Metropolia School of Applied Sciences“ (Suomija), draugai – „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII), „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „Nidos Meno kolonija“, „Vilniaus dailės akademija“, Neringos miesto savivaldybė ir UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Co“. Daugiau informacijos apie „Vasaros media studiją“ rasite čia: www.summermediastudio.lt

„Vasaros media studijos“ 2015 video anonsas:

„Vasaros media studijos“ informacija ir nuotraukos

Komentarai