fbpx
Kino industrija, Naujienos

Jauniems Europos kinematografininkams klausyti ir išgirsti Vilniaus istorijas padės profesionalai

22
AMII inkubatorius
Jorigės Kuzmaitės nuotrauka

Spalio 1 d. prasideda pirmasis savarankiškas „Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus“ projektas – į Vilnių atvyksta tarptautinių kūrybinių dirbtuvių „NordBaltic Incubator“ dalyviai. Pusšimtis studentų, moksleivių ir dėstytojų iš Latvijos, Švedijos, Suomijos, Islandijos, Italijos, Estijos, Lietuvos du mėnesius kartu mokysis, vystys idėjas ir kurs keturis dokumentinius filmus, kuriuos suvienys veiksmo vieta – Vilnius.

„Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje“ yra visos sąlygos mokytis, filmuoti, montuoti kiną, tad tiesiog privalome šiomis galimybėmis nuolat naudotis. Pirmenybę visuomet teikiu tokiems projektams, kuriuos vainikuoja konkretus rezultatas. Tikiu, kad projekto dalyvius iš kitų šalių Vilnius įkvėps intriguojančioms idėjoms, lietuvius privers įdėmiau pasižvalgyti po sostinę. O lapkričio pabaigoje žiūrovus pakviesime pažiūrėti intriguojančios dokumentikos, ekrane pamatysime Vilnių jaunų europiečių akimis“, – sako „Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus“ vadovė, kino režisierė Inesa Kurklietytė.

Konkretaus rezultato siekimas – filmo sukūrimas – ne vienam „NordBaltic“ dalyviui pasirodė ypač patraukli projekto dalis. Būsima kino vadybininkė, LMTA studentė Norvyda Saukaitytė sako, kad prisijungė prie projekto dėl galimybės stebėti filmo kūrimą ir dalyvauti šiame procese nuo pradžios iki pabaigos.

„Mane žavi galimybė dirbti su komandomis iš skirtingų šalių, su skirtingos patirties žmonėmis. Aistringai į projektą su sudėtingais iššūkiais įsitraukę motyvuoti jauni žmonės. Miestas su jo skirtingais veidais ir dar nepapasakotomis istorijomis“, – paaiškino spendimą atvykti į Vilnių Baltijos kino ir medijų mokykloje Taline studijuojantis latvis Reinis Spaile.

Matteo Passerini iš Italijos kino akademijos džiaugiasi galimybe padirbėti Vilniuje ir neabejoja, kad „kiekvienas žmogus ir kiekviena vieta turi savo istoriją, tik reikia mokėti ją išgirsti“.

Klausytis, kokias istorijas pasakoja Lietuvos sostinė ir vilniečiai, „NordBaltic Incubator“ dalyviams padės garsūs kinematografininkai, didelę patirtį turintys dėstytojai – Islandijos kino akademijos režisūros dėstytojas Stevenas Meyersas, Latvijos kultūros akademijos dėstytojas, operatorius Andrejs Verhoustinskis, su lietuvių kinematografininkais ne kartą dirbęs operatorius, prodiuseris iš Estijos Arko Okk.

Dėstytojams talkins ir profesionalūs gidai – jau šią savaitę prasidės pirmoji paskaitų sesija ir pažintinės ekskursijos po Vilnių. „Gidais po mūsų sostinę laikinai taps ir projekte dalyvaujantys dėstytojai iš Lietuvos – režisieriai Audrius Stonys, Audrius Mickevičius, prodiuseris Stasys Baltakis, montažo režisierius Ričardas Matačius. Norime, kad jie studentus supažindintų su savuoju Vilniumi, pasidalintų pasakojimais apie kūrybines patirtis “, – pasakoja projekto vadybininkė Ieva Bužinskaitė.
Prieš antrąją spalio paskaitų sesiją projekte dalyvaujantys būsimų dokumentinių filmų režisieriai turės laiko pasiruošti idėjų pristatymams. Jie vyks spalio viduryje, „Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje“.

Dalyvaujant filmų operatoriams ir garso režisieriams, idėjų autoriai, filmų režisieriai, prodiuseriai gins savo sumanymus. „Į projektų gynimus taip pat kviečiame studentus, kinu besidominčius moksleivius, visus, kuriems įdomi įvairuose tarptautiniuose festivaliuose, kino renginiuose paplitusi projektų idėjų pristatymo forma („pitching‘as“), – sako „NordBaltic Incubator“ koordinatorė Domantė Urmonaitė.
Pirmas kūrybines dirbtuves „NordBaltic Incubator“ remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (Rezidencijų programa), „Nordplus“ programa, Vilniaus miesto savivaldybė.
Projekto partneriai – UAB „Baltic Productions“, Lietuvos Kinematografininkų sąjunga, Baltic Film and Media School, Reykjavik Film Academy, VideoAgentura, Latvijos kultūros akademija, Ramūno Ateljė, Helsinki Metropolia of Applied Science.

Daugiau informacijos apie projektą https://www.facebook.com/Nordbaltic

Komentarai